Březen 2010

01.03.2010 07:02 | Pravidelný přehled

Stejně jako měsíce předcházející nabízí po Wijku a Linares i březen jednu událost, která si bezpochyby zaslouží velmi obšírné zpravodajství. Touto událostí bude ME jednotlivců (5. – 19. 3.), jehož se v chorvatské Rijece účas...

Stejně jako měsíce předcházející nabízí po Wijku a Linares i březen jednu událost, která si bezpochyby zaslouží velmi obšírné zpravodajství. Touto událostí bude ME jednotlivců (5. – 19. 3.), jehož se v chorvatské Rijece účastní i kompletní česká špička (Navara, Láznička, Hráček, Babula, Štoček), do umístění na předních místech pak jistě bude chtít promluvit i Sergej Movsesjan, spolu s Davidem Navarou momentálně 3. nasazený. Stranou samozřejmě nenecháme ani soutěž žen, která se taktéž chlubí početným českým i slovenským zastoupením. Další významnou událostí bude tradiční turnaj Amber v Monaku (12. – 25. 3.), který kloubí hru naslepo a rapid šach, díky čemuž máme kolikrát možnost vidět velmi spektakulární partie.

Loni si David Kaňovský uhrál ve slovenské extralize normu velmistra, letos jej však v dresu Hlohovce čeká tuhý boj o záchranu

Jinak bude březen hlavně ve znamení soutěží družstev. Nové mistry se dozvíme ze Slovenska (12. – 14. 3.) a Rakouska (27. – 30. 3.), v našem zpravodajství prvně se podíváme i na mistryně z nejkvalitnější ženské soutěže – německé bundesligy, která vyvrcholí 28. 3. V dalších soutěžích naopak ke jménu mistra dostaneme nejspíše jen nápovědu, i když ta by u české Extraligy (27. – 28. 3.) vzhledem k zajímavé dvojici SAGINA Pardubice – Nový Bor mohla přijít velmi výrazná. O titulu by samozřejmě s předstihem rád rozhodl i Baden-Baden, suverén německé bundesligy (20. – 21. 3.). Dalšími soutěžemi, kam zaměříme naši pozornost, budou již tradičně nižší české ligové soutěže (1. liga – 7. 3. dohrávka České Budějovice – Nový Bor a 10. kolo v termínu 21. 3.; 2. liga 14. a 28. 3.) a také 4NCL (27. – 28. 3.), nejvyšší soutěž na britských ostrovech.

Díky změně na dvouměsíční intervaly vychází premiérově k 1. 3. i nová FIDE listina. Jestli jste si zvykli na náš souhrn nejpodstatnějších změn v českých, slovenských i světových žebříčcích, dočkáte se v následujících dnech. Pakliže byla řeč o mistrovských titulech, tak i v ČR se budou rozdělovat. V Koutech nad Desnou, v prostředí známém s tradičního rapid turnaje O losinského kapra, se o něj v takřka identickém termínu utkají mládežníci (6. – 13. 3.) i junioři s dorostenci (5. -13. 3.).

0x 1113x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat