Poslední souboj D týmu

10.04.2006 08:00 | Turnaje

K finálovému souboji oba týmy nastoupily v nejsilnějších sestavách ve snaze si nic nedarovat. Přestože tým Krásné Lípy převyšoval náš soubor o 100 až 200 Elo bodů na každé šachovnici, začal tým Nového Boru vcelku n...

K finálovému souboji oba týmy nastoupily v nejsilnějších sestavách ve snaze si nic nedarovat. Přestože tým Krásné Lípy převyšoval náš soubor o 100 až 200 Elo bodů na každé šachovnici, začal tým Nového Boru vcelku nebojácně do soupeře bušit téměř na všech šachovnicích. Tahle taktika nám doposud vycházela v naší spanilé jízdě do dnešního finále, ale na kvalitního a opatrně bojujícího soupeře, kterému šlo o všechno to jak se brzy ukázalo přece jen nestačilo.

Naše dosavadní stálice pan Rajman a Dufek vybojovali poměrně vyrovnanou pozici ve hře dámským pěšcem, ale zkušení soupeři využili prvního zaváhání ve střední hře k malým kombinacím, které vedly k zisku materiálu a lepší koncovce, kterou poměrně brzy realizovali k výhře. 2:0 pro domácí bylo nepříjemné, ale v ostatních soubojích se stále hrálo poměrně vyrovnaně.
Ve snaze hrát na srovnání skóre se přiostřilo na prvních dvou deskách a Honza Oreský a Jirka Majstr rozehráli velmi ostré pozice, které slibovaly napínavý souboj. Vláďa Mareček na sedmé desce po výměnách všech figur chtěl přejít do remízové pěšcovky,ale rychlý průnik bílého krále na dámském křídle rozhodl o další výhře soupeře. Za stavu 3:0 jsem se rozhodl pro risktní hru i já , ale zkušený soupeř obednil svého krále uprostřed šachovnice a všechny mé výpady odrazil a sám zaútočil na oslabeném dámském křídle. Po vynucených výměnách figur a otupení útoku černého jsem z horším materiálem vzdal po časové kontrole a zápas začal vypadat na debakl. Když po dobře sehrané střední hře přehlédla paní Majstrová průnik černé dámy soupeře na královské křídlo a ten rozhodl o další naší ztrátě , o výsledku celého zápasu bylo rozhodnuto.
Houževnatě bojující soupeři na první desce se mohli domluvit na remíze a zbývaly partie obou Majstrů, které mohly konečný výsledek pouze korigovat. Mladší Jirka Majstr dlouho držel nadějnou pozici, ale ani zde nedošlo k překvapení a po chybě v závěru i zde soupeř získal bod a stav 6 l/2 ku 1/2 byl až příliš krutý.Starší z Majstrů pak v koncovce s pěšcem víc dotáhl v koncovce lehkých figur partii s bojovným Buchcarem k jediné výhře dnešního dne ve prospěch hostí.
Výsledek 61/2: 11/2 byl sice pro hosty dost krutý, ale již naše účast ve finále letošního ročníku regionálního přeboru byla víc, než se od D týmu očekávalo. Nutno poděkovat všem jeho hráčům za bojovnost, popřát soupeřům mnoho zdaru v krajské soutěži, kam svoji kvalitou patří a připravit kvalitně náš tým na nový ročník regionálního přeboru. Zároveň se loučím s příznivci našeho týmu a s návštěvníky našich stránek na shledanou v sezóně 2006 – 2007.
0x 1026x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat