Poslední kolo

09.04.2006 08:00 | Turnaje

ŠK Demas Děčín vs 1.Novoborský ŠK B 4,5:3,5 V posledním 11. kole 2. šachové ligy se utkali novoborští s Děčínem. Novoborský šachový klub měl postup jistý. Nastoupili oslabeni o 3 nejlepší hráče, Děčín nastoupil kompletní. ...

ŠK Demas Děčín vs 1.Novoborský ŠK B 4,5:3,5
V posledním 11. kole 2. šachové ligy se utkali novoborští s Děčínem. Novoborský šachový klub měl postup jistý. Nastoupili oslabeni o 3 nejlepší hráče, Děčín nastoupil kompletní. Jen výhra Děčínu zaručovala naději na záchranu.
Zápas započal poklidně v pěkné hrací místnosti nově zrekonstruované haly. K
apitán R. Boreš již v zahájení nabídl remízu a ta byla M. Havránkem přijata.
Po chvíli remízou skončila na 1. šachovnici partie Völfla se Šleichem. Po půlhodině ukončili partii remízou Dalecký s Kánským a také M. Boreš se Sejkorou. Po další půlhodině remizoval i Jína s Klátilem.
Poté byl již zápas dramatický a bojovalo se až do posledního pěšce. Jarda Kučera s Havránkem mladším na 7. šachovnici nesehrál nejlépe zahájení a dostal se postupně do horší pozice, poté musel odevzdat kvalitu, ale ani to jej nezachránilo, a prohrávali jsme 3.5:2.5.
Výborně hrál na 8. Boleslav se zkušeným Papayem. Bílými figurami dusil svého soupeře po celou partii, dostal se do lepší věžové koncovky a protihráče udolal a srovnal tak stav zápasu na 3.5:3.5.
Poslední partie se rozhodla až ve 2. časové kontrole. Kučera P. mladší se zkušeným Jandou dlouho držel krok, měl sice malinko horší pozici, ale zdálo se, že ji nakonec udrží. Dostal se do koncovky věž proti věži a střelci, ale v dramatickém závěru, kdy se mu nedostávalo času, nakonec chyboval a prohrál. Celkově jsme tedy prohráli 4.5:3.5.
Děkuji všem spoluhráčům za spolupráci a pěkné výkony a těším se na setkání po prázdninách, snad v ještě lepší formě.
1x 1697x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
30.11.-1 00:00 | Autor neznámý

tož nakonec to popadalo tak nějak jak to na začátku vypadalo, jojo - Most je stejně takový divný město, ale teď tam zas budou Nazgulove z Neratovic, jestli jim zase neuplavala Spolana A taky sem asi zase šoupnou nějaký Pepíky, tahle sezona bez Prah byla taková divná:-)