Podruhé doma, podruhé 6:2

27.11.2005 08:00 | Turnaje

1. Novoborský ŠK – Sokol Plzeň I „B“ 6:2 Přestože v předchozích zápasech nastoupila Plzeň kompletní a v dnešním duelu 2 neporažených celků měla bojovat o čelo tabulky, tak po pečlivém prostudování naší soupisky přivezl...

1. Novoborský ŠK – Sokol Plzeň I „B“ 6:2
Přestože v předchozích zápasech nastoupila Plzeň kompletní a v dnešním duelu 2 neporažených celků měla bojovat o čelo tabulky, tak po pečlivém prostudování naší soupisky přivezla pouze 7 statečných ochotných čelit novoborským útokům. Soupeř z nás měl asi strach a raději poslal některé své hráče do…Německa hrát Oberligu.
r> Hosté nakonec vynechali 1. šachovnici a bez boje vedeme 1:0. Zbyněk Hráček je tedy o tomto víkendu spíše profesionálním řidičem a bez možnosti si zahrát se vrací domů do Uherského Hradiště. Své umění nám bude moci předvést až v dalším kole. Jako druhý skončil Robert Cvek hrající černými proti IM Juřkovi. Ze zahájení vyšel s mírně stísněnou ale velmi pevnou pozicí, která se bílými hraje na výhru jen obtížně. Vše nakonec skončilo pro Roberta vynuceným opakováním tahů - 1,5:0,5. Jako další nás potěšil Lukáš Klíma – v partii s Pincem se mu již v zahájení po pěkném taktickém obratu podařilo získat kvalitu, s jejímž uplatněním neměl sebemenší problémy – 2,5:0,5.
I na 5. šachovnici útočící Tomáš Kulhánek svého soupeře přehrál. Ve španělské zahrál místo d4 poklidné d3 a čekal, co udělá soupeř. Ten velmi optimisticky postupoval na obou křídlech, čehož Tomáš využil otevřením centra. Díky tomu se naplno projevila slabost soupeřova královského křídla – 3,5:0,5. Martin Mužík černými krátce po zahájení vyrovnal. Poté se před ním objevila možnost postupovat svými centrálními pěšci, které Šimůnek nebyl schopen zastavit – 4,5:0,5. Martin tak doufejme zahájil svou další sérii „novoborské neporazitelnosti“ – ta minulá trvala 12 kol při ztrátě jen 3 remíz. Gratulujeme.
Hůře se s černými vypořádal na poslední šachovnici hrající Martin Vaculík. Ve vedlejší variantě francouzské nejprve správně zareagoval na méně často hraný tah, pak ovšem špatně zvolil plán hry a dostal se do velmi stísněného postavení, ze kterého nenalezl cestu ven – 4,5:1,5. To vedle hrající Petr Kučera stál celou partii lépe a bylo jen otázkou, zda svou oblíbenou skotskou (myšleno zahájení – alkohol totiž rozhodčí zakázal) dokáže protlačit až k výhře. Nakonec se mu poštěstilo až v koncovce stejnopolných střelců, kde zablokoval pěšce soupeře na barvě střelce a pak bylo vše již jen věcí techniky – 5,5:1,5.
Titul vytrvalec dne si za dnešek odnáší Pavel Šimáček – zahájení s Česalem sehrál dobře a už už to vypadalo, že jeho útok na královském křídle nic nezastaví. Soupeř se ale obětí kvality ze sevření vymanil a Pavlovi se nakonec přes veškerou snahu tuto materiální převahu přetavit v celý bod nepodařilo – 6:2.
Zápas tedy skončil jasným vítězstvím, na které bychom měli navázat již za 14 dní v Lysé nad Labem. Doufáme, že jste byli spokojeni i s novinkou v podobě on-line přenosu partií.
0x 1683x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
 • Marmaduke Wyvill

  22.12.1815 25.06.1896

  Anglický politik a šachový mistr. V šachovém světě je především znám díky druhému místu na prvním mezinárodním šachovém turnaji roku 1851 v Londýně.

 • Vladimir Kramnik

  25.06.1975

  Ruský velmistr, bývalý mistr světa. V roce 2000 vybojoval titul mistra světa PCA a po 15 letech sesadil z trůnu legendárního Garriho Kasparova.

 • Jan Gustafsson

  25.06.1979

  Německý velmistr. V národním mistrovství skončil druhý v letech 2004 a 2005. Silný hráč v bleskovém šachu, ve kterém vyhrál v roce 2001 německé mistrovství.

 • Ado Kraemer

  23.03.1898 25.06.1972

  Přední představitel novoněmecké logické školy.