Play off zahájeno úspěšně

14.03.2006 08:00 | Turnaje

l. Novoborský ŠK D – TJ Krásná Lípa C 5,5:2,5 Začátek dnešního klání byl poznamenán neúčastí naší první desky. Honza Oreský právě hraje na dorosteneckém přeboru republiky H 16. Jinak sestava se stabilními náhra...

l. Novoborský ŠK D – TJ Krásná Lípa C 5,5:2,5
Začátek dnešního klání byl poznamenán neúčastí naší první desky. Honza Oreský právě hraje na dorosteneckém přeboru republiky H 16. Jinak sestava se stabilními náhradníky panem Frommlem a Radkem Kohoutem byla v dobré pohodě a dobře nažhavená na první zápas play off.

Zápas nezačal zrovna šťastně a náš veleúspěšný náhradník pan Frommel asi trochu podcenil koncentraci a s benjamínkem hostí ztratil ve 4 tahu jezdce. Partie byla již nehratelná a hosté brzy vedli 1:0. Na první šachovnici se konalo přátelské setkání dlouhodobých přátel a rivalů „ nádražáků“ panů Dufka a Trávníčka, která skončilo brzkou remízou.
Boje na ostatních šachovnicích se pak rozhořely velmi intenzivně a obě strany nechtěly soupeři nic zdarma darovat .Drobné sbírání výhod a jejich postupná realizace ze strany domácích se konalo na všech šachovnicích. Na třetí desce rozvážně hrající pan Rajman postupně zvyšoval svoji poziční převahu až do zisku pěšce, kterého uplatnil v koncovce lehkých figur v 56 tahu k výhře.
Podobně si vedli naši hráči na 5 a 6 šachovnici a jak paní Majstrová, tak Vláďa Mareček získali v zápletkách střední hry pěšce, kterého prosadili v koncovce k výhře.
Ráďa Kohout sehrál svoji ostrou hru a přestože nakonec musel v průběhu střední hry obětovat jezdce za dva pěšce, jejich postupem dokráčel k rozhodujícímu čtvrtému bodu našeho týmu.
Tedy lze říci, že ve všech partiích se konal normální šachový boj , kromě čtvrté, kde se konalo další dějství seriálu mého trápení s časem. V partii, kde se boj soustředil po zablokování středu na královské křídlo jsem spotřeboval téměř všechen čas do 30 tahu a zbytek partie jsem musel doblicat. Po netrpělivé hře bílého, který chtěl partii rychle skončit v časové tísni, vznikla koncovka s pěšcem méně, kdy na její první tah jsem spotřeboval polovinu přidané hodiny a po zvyšujícím se tlaku soupeře jsem plynule přešel do druhé časové tísně. Ta skončila zřejmě remízovým materiálem J+V proti V, ale já měl na hodinách 1 vteřinu. Moje partie skončila naštěstí jako předposlední za stavu 41/2: 11/2 pro Nový Bor a záhy přidal poslední bod Jirka Majstr na druhé šachovnici, kdy zrealizoval v dnešním zápase jak jinak, než ve věžové koncovce pěšce navíc k poslední výhře a stanovil konečný výsledek 51/2:21/2.
Jdeme dál a příštím soupeřem bude Varnsdorf.
Nečekaně, ale po zlepšené hře v druhé polovině soutěže, budeme hrát o finále play off. Jak tento zápas dopadne je s otazníkem pro mne stejným jako, kdy již skončí mé pro- blémy s časem ( jedná se již o čtvrtou partii v řadě ) a umožní mi to, snad již klidné sle- dování i ostatních hraných partií, abych vůbec mohl zaznamenat něco z průběhu zápasu pro naše webové stránky.
0x 1007x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat