OSTRAVSKÝ KONÍK UŽ ŘEHTÁ…

29.04.2007 08:00 | Turnaje

Mezinárodní šachový festival OSTRAVSKÝ KONÍK začal 26. 4. 07 velmi vydařenou předpremiérou: upoutávkou v centru Ostravy na Jiráskově náměstí, kde za účasti řady diváků proběhla simultánka IM Lukáše Klímy. Celkově sehrál ...

Mezinárodní šachový festival OSTRAVSKÝ KONÍK začal 26. 4. 07 velmi vydařenou předpremiérou: upoutávkou v centru Ostravy na Jiráskově náměstí, kde za účasti řady diváků proběhla simultánka IM Lukáše Klímy. Celkově sehrál 35 partií se skvělou úspěšností…. 31 výher, 3 remízy, jedna prohra , za velmi slunečného odpoledne. A
kce trvala více jak tři hodiny. Mezi soupeře ke stolům se šachovnicemi usedli i šachoví kolegové Lukáše Klímy, ale také amatérští hráči a několik nadšených dětí. Fotodokumentaci najdete na webu ostravské básnířky (novinářky) Evy Kotarbové, www.kotarbova.eu. A dokument připravuje Nakladatelství Žár na www.zar.cz. S informačním článkem.


IM Klíma právě zahajuje hru proti svým ostravským kolegům.

Kromě komentátora z RÁDIA KISS (jeden ze sponzorů akce) a ředitele turnaje ing. Marka Jelínka, novinářů, fotografů, se mezi diváky objevili i severomoravští literáti; rodiče IM Klímy; vydavatel Dušan Žárský, (připomeňme z produkce Nakl. Žár: Lázeňské rošády a Rošády pod Špilberkem). 27. 4. prezentace pokračovala, opět od 15,30 hod., na stejném místě. Tentokrát šlo o hru naslepo. IM Klíma znovu předvedl publiku skvělý výkon. Z šesti partií, kdy měl zavázané oči, vyhrál 5 a pouze jednu zremizoval.

Celkově se OSTRAVSKÝ KONÍK dočkal (a snad ještě dočká!!!) ohlasu v mediích, informují o něm krajové i mimokrajové weby, denní tisk (MORAVSKOSLEZSKÝ DENÍK, MLADÁ FRONTA DNES ), dokonce ČT 1 v programu Dobré ráno z Moravy a Slezska( 26. 4.) nabídla upoutávku.


Stoly byly postaveny do tvaru velkého U. Slunce právě rozpaluje tváře hráčů.

Jedna černá perlička. Pořadatelé OSTRAVSKÉHO KONÍKA postoupili tři žádosti o příspěvky na zajištění festivalu příslušným úřadům. Výsledek? – Přestože záštitu nad festivalem převzal hejtman Tošenovský, MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJSKÝ ÚŘAD neposkytl vůbec na akci grant, žádost zamítl… (Město Ostrava pak z další požadovaných částek odsouhlasilo pouze necelou třetinu. Obvod MOaP odsouhlasil z třetího požadavku rovněž neúplnou částku, z níž chce ještě něco vrátit.) Poněkud smutné, ne? Že by členům komisí ještě nedošlo, že šachy jsou královská, inteligentní a filozofická hra, která si zaslouží pozornost, podporu a vlastně v takovém měřítku jde o kulturní + sportovní akci současně, a to akci - přesahující rozhodně nejen hranice města? Připomenu, že do Ostravy dorazí i několik velmistrů, zvučných jmen. Mezi přihlášenými do řady turnajů v rámci OSTRAVSKÉHO KONÍKA jsou šachisté z Německa, Polska, Ruska, Arménie, atd. Takže OSTRAVSKÝ KONÍK řehtá ve prospěch Ostravy a SEVERNÍ MORAVY, navzdory ignoranci, plynoucí z neznalosti.


Záběr z povzdálí.

Fotografie – Jiří Klíma, Ostrava
0x 2385x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat