Tradiční simultánku v Lánech vyhrály velmistryně ČR a SR

01.11.2012 13:51 | Oslava ČSR v Muzeu TGM v Lánech

28. říjen je dnem vzniku první Československé republiky a státním svátkem, ale rovněž datem, kdy si společnost ČSR - CZECHOSLOVAK REAL připomněla již čtvrté výročí svého založení. Vedení firmy připravilo spolu s Muzeem T. G. M...

28. říjen je dnem vzniku první Československé republiky a státním svátkem, ale rovněž datem, kdy si společnost ČSR - CZECHOSLOVAK REAL připomněla již čtvrté výročí svého založení. Vedení firmy připravilo spolu s Muzeem T. G. Masaryka a Společnosti M. R. Štefánika na tento den oslavu, která se konala pod záštitou primátora hl. m. Prahy, doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc.

V neděli 28. října se v odpoledních hodinách sešli hosté na hřbitově v Lánech, kde společně s ředitelem muzea TGM p. Mgr. Františkem Povolným, za účasti prvorepublikových četníků a smíšeného pěveckého sboru Chorus Laneum, položili věnec ke hrobu prvního prezidenta T. G. Masaryka.

Poté se hosté přesunuli do Muzea TGM, kde VIP osobnosti zasedli k již tradiční simultánní šachové partii. Mezi nimi p. Mgr. František Povolný ředitel Muzea TGM, Martin Zach – Muž roku 2009 a sl. Kateřina Bočková, p. Ing. Vladislav Stanko - Managing Director společnosti ČSR a člen prezídia České komory detektivních služeb, Lenka Vacvalová – moderátorka, herečka a tisková mluvčí spol. ČSR, Mgr. Milan Dvořák, zastupitel obce Lány, Dr. Rudolf Soukal – prezident ŠK Dukla Praha, Dominik Bilo - ředitel grafického oddělení Galerie MIRO, Robert Axamit - místopředseda sdružení majitelů domů, Mariana Olšarová šachová rozhodčí a účastnice ME družstev v Řecku 2011, Sofie Přibylová - TJ Sokol Lány a Viktor Přibyl - ŠK PORK Praha, oba budou v listopadu reprezentovat ČR na MS ve slovinském Mariboru. Utkali se s českou olympioničkou a reprezentantkou v šachu sl. Terezou Olšarovou a se slovenskou olympioničkou a reprezentantkou v šachu p. Julií Kočetkovou.

Hosty přivítala moderátorka večera Lenka Vacvalová společně s ředitelem muzea TGM p. Mgr. Františkem Povolným, starostou obce Lány p. Karlem Skleničkou a organizátorem akce Ing. Vladislavom Stankom. Simultánní šachovou partii uvedl Muž roku 2009 p. Martin Zach.

VIP hráči dostali od starosty Lán p. Karla Skleničky nádhernou knihu „Lány v obrazech“ a velmistryně byly po vítězství 10 - 2 v závěru simultánky oceněné hodnotnými dárky od organizátora spol. ČSR a partnerů akce - firem Čas pro luxus a Kloboučnictví Eleonóra, které věnovalo klobouk i pro čestného hosta večera - legendární československou hlasatelku a moderátorku p. Kamilu Moučkovou, která ve svých slovech připomněla vznik první republiky a poděkovala společnosti ČSR - CZECHOSLOVAK REAL za přípravu těchto oslav.

Po české a slovenské hymně ožily prostory muzea hudebním vystoupením, které bylo alternací za původně naplánované představení „Písnička pro pana prezidenta“, z důvodu náhlého onemocnění p. Jiřího Brože muselo být zrušeno.

Hosté se i letos mohli potkat s velkým žlutým kuřetem se záchranným kruhem – symbolem projektu Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize - „Pomozte dětem“. Peníze, které se vybraly v rámci charitativní sbírky, podpoří znevýhodněné a ohrožené děti do 18 let. Společnost ČSR tímto srdečně děkuje všem dárcům za podporu projektu.

Oslavy poté pokračovaly After party, jejíž součástí byla cimbálová hudba a raut bohatý na speciality slovenské kuchyně od partnera večera - Koliby Javorník.

Výsledek simultánky:
velmistryně vs. VIP hráči (10 – 2), jedinou partii s velmistryněmi vyhrál Dr. Soukal a remizovali p. Axamit a Přibyl.

7x 1672x
Fotogalerie
Komentáře (7) Aktualizovat
02.11.2012 06:29 | Autor neznámý

Mně slovenština nevadí, tedy na Slovensku ! Ale stejně tak to mám, s ruštinou, angličtinou i s tím příšerným vietnamským kuňkáním.

01.11.2012 23:02 | Autor neznámý

No to právě nemám na slovenštině rád, že je taková nespisovná

01.11.2012 19:23 | Autor neznámý

Re M. Dragoun: Ve slovenštině se v podobných případech píše v koncovce (měkké) i a tipoval bych, že právě proto se zde daná chyba vyskytla tolikrát. Jinak samozřejmě souhlasím, že by se to stávat nemělo.

01.11.2012 17:45 | Autor neznámý

odchytl jsem to v nadpisu, dále jsem to moc nepročítal.

opraveno.

01.11.2012 17:23 | Autor neznámý

"velmistryně byli ", "ožili prostory ", "Oslavy poté pokračovali " ??

V Lánech by si na tiskové zprávy mohli najmout někoho, kdo aspoň dokončil základní školu.

01.11.2012 14:15 | Autor neznámý

necháme PR manažery žít

01.11.2012 14:05 | Autor neznámý

Pěkná akce 

Možná byste mohli také hodit článek kdy a kde si terka uhrála to WGM