OPEN ZNOJMO: Turnov si v bleskovkách spravil chuť

11.05.2008 08:00 | Turnaje

Dnes odpoledne skončil v Louckém klášteře ve Znojmě VIII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN ZNOJMO 2008. Vítězem sobotního večerního bleskového turnaje se stal mezinárodní mistr Groetz z Rakouska, který získal 9...

Dnes odpoledne skončil v Louckém klášteře ve Znojmě VIII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN ZNOJMO 2008. Vítězem sobotního večerního bleskového turnaje se stal mezinárodní mistr Groetz z Rakouska, který získal 9 bodů z 11 stejně jako druhý Šilov z Ukrajiny. Třetí příčku obsadil znojemský hráč Dočekal, který získal 8 bodů. Startovalo celkem 32 hráčů.

V neděli vyvrcholilo otevřené Mistrovství České republiky v rapid šachu žen – Znojemská královna. Mezi 19 ženami byla nejúspěšnější mezinárodní mistryně Worek z Polska, která získala 7,5 bodu z 9 partií. Druhé místo obsadila Batyte z Litvy 7 bodů a třetí Mrvová ze Slovenska. Mistryní České republiky se stala mezinárodní mistryně Kulovaná s 5,5 body. Nejlepší znojemskou a současně druhou českou hráčkou byla Štěpánka Schirmbeck rovněž 5,5 bodu.

kompletní výsledky Znojemská Královna

souboj potencionálních "královen" (foto: Jan Dočekal)

Nejdelším turnajem, který se konal v rámci festivalu byl sedmikolový open FIDE, který se hrál od čtvrtka do neděle. Na jeho startu se sešlo 30 hráčů z Běloruska, Rakouska, Polska, Islandu, Nizozemí, Slovinska a České republiky. Vítězem se stal pražský junior Klecker, který získal 5 bodů ze 7 partií stejně jako druhý Dvořák ze Znojma, 3. Jančařík (další pražský junior), 4. Staberhofer z Rakouska a 5. Chaevski z Běloruska.

kompletní výsledky Open FIDE

Festival byl zakončen Mistrovstvím České republiky v bleskovém šachu družstev. Tohoto turnaje se zúčastnilo 25 čtyřčlenných týmů s jedním možným náhradníkem. Suverénním vítězem se stalo extraligové družstvo TJ Zikuda Turnov A v sestavě velmistr Sergeev (21 bodů z 25 možných), mez. mistr Konopka 19 bodů, velmistr Vološin 19 a velmistr Lechtýnský 20,5 bodu. Celkově 79,5 bodu. Druhé místo obsadilo družstvo ŠK Staré Město 75,5 a bronz získal Duras BVK Brno 72,5 bodu. Domácí družstvo SPgŠ + gymnázium Znojmo obsadilo 17. příčku se 42,5 body.