Open Tábor

30.07.2006 08:00 | Turnaje

V jihočeských listech vyšel úvodník k právě začínajícímu táborskému openu. Vzhledem k tomu, že málokomu se místní periodikum dostane do ruky, tak Vám článek přinášíme i na našich stránkách. 2.ročník šachového turnaje ...

V jihočeských listech vyšel úvodník k právě začínajícímu táborskému openu. Vzhledem k tomu, že málokomu se místní periodikum dostane do ruky, tak Vám článek přinášíme i na našich stránkách.

2.ročník šachového turnaje zahajuje už tuto neděli !

Ve dnech 30. 7. – 5. 8. proběhne v Táboře otevřený mezinárodní šachový turnaj hraný zároveň jako krajský přebor mužů a přebor Jihočeské Sokolské župy pro rok 2006.
Turnaj se bude konat za podpory hlavního sponzora akciové společnosti Teplárna Tábor, Krajského úřadu pro Jihočeský kraj a města Tábor.
V loňském 1.ročníku bojovalo 93 šachistů ze tří zemí, nakonec si palmu vítězství odnesl ukrajinský mezinárodní mistr Vladimír Sergeev. Úvodní ročník dopadl po všech stránkách na výtečnou, šachistům se zde evidentně líbilo a tak není divu, že letošní ročník slibuje překonání loňských statistik, jak kvalitou tak kvantitou.
Momentálně je přihlášeno již 109 hráčů ze tří zemí, nechybí samozřejmě obhájce IM Vladimír Sergeev (FIDE ELO 2489) z Ukrajiny. Tentokrát však nebude mít na růžích ustláno, konkurence totiž přitvrdila. Pozvání přijal mezinárodní velmistr Jiří Lechtýnský (F 2433), čtyři čeští mezinárodní mistři Pavel Čech (F 2417), Petr Neumann (F 2413), Ivan Hausher (F 2388), Jan Michálek (F 2365), všichni zkušení extraligoví borci s mezinárodními zkušenostmi.
Nejvíce budou samozřejmě zastoupeni Jihočeští šachisté, pro které bude turnaj vynikající možností, jak změřit své síly s českou šachovou špičkou. Se zvláštním napětím je očekáván start táborského rodáka Tomáše Civína (F 2407), v současné době bezkonkurenčně nejlepšího Jihočecha. Bude to totiž jeho první start po dvouleté odmlce způsobené pobytem na Novém Zélandu, kde se mimo jiné úspěšně zúčastnil dvou otevřených mistrovství této země, v roce 2005 získal bronz, letos obsadil mezi 120 konkurenty 10.místo.Vysoké ambice bude mít jistě i budějovický zkušený mistr FIDE Adolf Lacina (F 2246), nebo nestárnoucí jihočeská legenda táborský JUDr. Jiří Doležal (F 2200).
Celý turnaj bude probíhat v Táborském Hotelu Palcát, který je také jedním ze sponzorů. Program bude náročný, všechny hráče čeká 9 partií v 7 dnech, denně jedno kolo vždy od 15 hodin, v pondělí 31.7 a ve čtvrtek 3.8. se hrají partie dvě, první od 9 hod, druhá od 15 hod. Hrací tempo je obvyklé pro tyto mezinárodní turnaje, tedy 40 tahů za dvě hodiny + 30 min do konce pro oba hráče. Partie tedy může trvat maximálně 5 hodin.
Šachový oddíl Sokol Tábor srdečně zve všechny příznivce královské hry do Hotelu Palcát, kde si mohou společně s naší šachovou špičkou provětrat své mozkové závity.
0x 1880x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat