Open Praha minulostí

18.01.2007 08:00 | Turnaje

Turnajem Open Praha, konkrétně jeho hlavní částí, turnajem Jihlavanka Open, jsme Vás provázeli vždy po jednotlivých kolech. Cílem tohoto článku je tedy pouze sesumírovat výsledky z posledního kola. V tom se na úvodních 11. stolech ur...

Turnajem Open Praha, konkrétně jeho hlavní částí, turnajem Jihlavanka Open, jsme Vás provázeli vždy po jednotlivých kolech. Cílem tohoto článku je tedy pouze sesumírovat výsledky z posledního kola. V tom se na úvodních 11. stolech urodily pouze 2 rezultativní partie a jistě potěšující je, že jednu z nich sehrál IM Lukáš Klíma, který se tak výborným finišem 3/3 dotáhl do skupiny dělící 4.
– 12. místo. Ale to bychom začali z nesprávného konce – suverénním vítězem se stal Bulhar IM Nikolay Ninov se 7,5 body. Svou pozici si pojistil závěrečnou remízou s GM Miki Maníkem. Ten mu ji ovšem nedal zadarmo, protože sám potřeboval vyhrát, aby dohnal ztráty z předchozího průběhu. Leč Ninov byl v Praze ve výborné formě.

Stříbro, zajímavou finanční odměna a také normu IM – to vše si na své konto připsal Radoslav Doležal. Stačila mu k tomu remíza v posledním kole bílými s GM Viestursem Meijersem, který tak se stejným bodovým ziskem (7 bodů) skončil na pomocné hodnocení 3. Doležalův výkon je o to cennější, že vlastně odehrál 2 dvoukola po sobě – v pondělí „regulérní“, den předtím si k odpolední turnajové partii přibral ještě extraligovou remízu s IM Peterem Petráněm.

Třetí GM Meijers hrál ve skvělé formě zvláště bílými – ostatně bilance 4/4 hovoří za vše. Černými to bylo o poznání horší a protože na partii s pozdějším vítězem Ninovem vyšly právě černé, nebylo o vítězi pochyb. Poté už přišla řada na 6,5bodové. Nejlepším pomocným hodnocením se mohl pyšnit po celý turnaj na čele hrající GM Eduard Meduna, následovaný Chudinovskikhem, Maníkem a Vokáčem.

Výborný finiš sice Lukáše Klímu dotáhl do této skupinky, ale turnaj strávený mimo první šachovnice se neblaze podepsal na jeho buchholzi – výsledkem tedy je celkové 11. místo. Já jsem skončil přibližně v polovině skupiny 5,5bodových, což znamenalo 28. místo. Za celý turnaj jsem sice neprohrál, přestože zejména v 7. a 8. kole jsem si o to vyloženě koledoval. Výher však bylo pomálu, a tak jiný výsledek ani nemohl přijít.

Celkové výsledky, včetně výsledků jednotlivých kol, najdete na stránkách Wienerzeitungu. Seriál Czech tour ale ještě zadleka nekončí – řada účastníků (včetně IM Lukáše Klímy) se přesunula do Mariánských Lázní, kde už zítra začíná další díl nekonečného seriálu turnajů.
0x 1264x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat