Olympijský oheň vzplane za 5 dní

14.06.2007 08:00 | Turnaje

Do Ústí nad Labem na HRY 3. OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČESKÉ REPUBLIKY přijede ve dnech 19.6. - 23.6. přes 4 tisíce mladých sportovců ze všech 14 krajů naší republiky. OD 19.00 hodin v úterý bude na zimním stadioně v Ústí n.L. sl...

Do Ústí nad Labem na HRY 3. OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČESKÉ REPUBLIKY přijede ve dnech 19.6. - 23.6. přes 4 tisíce mladých sportovců ze všech 14 krajů naší republiky. OD 19.00 hodin v úterý bude na zimním stadioně v Ústí n.L. slavnostní zahájení se zapalováním olympijského ohně, nástupem výprav za účasti slavných olympioniků, např. Kateřiny Neumannové.


Celý týden bude město žít olympiádou. Dvacet škol přerušuje své vyučování, aby uvolnilo prostory olympionikům, olympijské autobusy budou všem výpravám k dispozici a akraditační olympijskou kartou se každý účastník dostane na všechny sportovní, kulturní, památkové a další objekty města zdarma, stejně tak městská doprava bude zdarma. V Denících Bohemia budou vycházet 4 stránky denně o olympiádě, na Č1 v hlavních zprávách 30 vteřin vstup a 30 min zpravodajská relace dne v pozdějších hodinách. Olympiáda bude zakončena v sobotu v 19.00 hodin na letním stadioně.

Je skvělé, že mezi dvaceti "vyvolenými" sporty jsou i šachy. Šachy se budou hrát v samém "srdci" olympiády, Olympijském domě, zároveň s dalšími pěti sporty. První šachovnice všech čtyř kategorií budou promítány on-line na plátno a osm partií bude přenášeno on-line na internet. Šachy se hrají ve středu až pátek, 7 kol švýcarským systémem, tempem 45 minut a 30 vt za tah. Nejúspěšnější budou dekorováni při olympijském ceremoniálu na Lidickém náměstí, olympijské medaile si odvezou nejlepší 3 z každé ze 4 kategorií a všichni 4 členové tří nejlepších krajských družstev. Soutěž se hraje jako 4 turnaje jednotlivců se součtem pro soutěž krajů.

Na Seči byly vylosovány černé pro 1. šachovnici všech kategorií, ke stažení soupisky. Více informací : www.lodm2007.cz
0x 1401x Pavel Ch
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat