Olympijský oheň již hoří

20.06.2007 08:00 | Turnaje

Od 9:15 sledujete on-line partie (2.kolo 14.00) Jako na skutečných olympijských hrách si muselo připadat sedm tisíc účastníků, doprovodu, hostů a diváků při včerejším slavnostním ceremoniálu k zahájení Her 3.olympiády dětí a m...

Od 9:15 sledujete on-line partie (2.kolo 14.00)

Jako na skutečných olympijských hrách si muselo připadat sedm tisíc účastníků, doprovodu, hostů a diváků při včerejším slavnostním ceremoniálu k zahájení Her 3.olympiády dětí a mládeže ČR na zimním stadioně v Ústí n.L.
Po programu dětských sportovních a kulturních souborů došlo na představování 21 sportů na pódiu; Za šachy předvedli superbleskovou partii dvojčata Ríša a Míša Slivovi. Poté začal oficiální program zahájení dle olympijského protokolu.

Nástup výprav 14 krajů vedených vlajkonoši, slavnými olympioniky (Kateřina Neumannová, Květa Jeriová-Pecková, Imrich Bugár, Pavel Benc, a dalšími). V olympijské štafetě se vystřídali olympijští vítězové a představitelé obce a kraje, ve 21:08 vzplál olympijský oheň, když na pódiu vyběhla Kateřina Neumannová. Poté na pódio vystoupil hejman ústeckého kraje ing. Šulc a pronesl oficiální větu : „Prohlašuji Hry 3. letní olympiády dětí a mládeže za zahájené“. Následoval olympijský slib sportovců a rozhodčích. A na závěr moderátor dvouhodinového zahájení, známý komentátor ČT Vichnar, přiznal, že komentoval 11 olympijských her a 7 zahájení, ale takovou atmosféru, jako v Ústí n.L. ještě nezažil.Předtím přijelo 123 autobusy do Ústí n.L. 4126 sportovců a doprovodu. Kulturní dům ve V. Hradební se stal "Olympijským domem" a v něm, kromě dalších čtyř sportů, se budou hrát i šachy.Dnes v 9:15 zahajujeme šachovou soutěž 4x 14 nejlepších reprezentantů jednotlivých krajů ve 4 turnajích (mladší, starší dívky a chlapci). Sledujte on-line, nebo přijďte se podívat, 1.kolo od 9:15. Druhé kolo je dnes na programu od 14.hodin.

Jak se boduje : Jedná se o soutěž jednotlivců, za kterou budou rozdíleny olympijské medaile (7 kol švýcar, 45 min na partii a 30 vt za tah), za výhru 3 body, za remízu 1 bod. Dále budou výsledky sečteny do soutěže krajských družstev. Každý hráč na 1.-6. místě boduje pro svůj kraj 7-5-4-3-2-1 bodem. Součtem těchto výsledků bude vyhodnocena soutěž družstev, kde členové krajských týmů přeberou olympijské medaile, stejně jako v soutěži jednotlivců při ceremoniálu na lidickém náměstí.on-line přenos
0x 932x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat