Olympijské medaile předány na ceremoniálu.

23.06.2007 08:00 | Turnaje

Nyní skončilo slavnostní vyhlášení výsledků na Lidickém náměstí. Všichni účastníci šachového turnaje včetně doprovodu vyvořili nádhernou atmosféru medailistům a bouřlivým potleskem sportovně ocenili nejlejúspěšnější ka...

Nyní skončilo slavnostní vyhlášení výsledků na Lidickém náměstí. Všichni účastníci šachového turnaje včetně doprovodu vyvořili nádhernou atmosféru medailistům a bouřlivým potleskem sportovně ocenili nejlejúspěšnější kamarády na stupních vítězů. Na nejvyšší stupínek vytoupili Lukáš Kuchyňka z Jihomoravského kraje, Tomáš Kraus z Královehradeckého kraje, Kristýna Havlíková z Plzeňského kraje a Kristýna Sabolová z Pardubického kraje.


Nejlepším družstem byl kraj Královehradecký před Moravskoslezským a Jihomoravským. Ve čtyřech kategoriích se bojovalo opravdu do posledního tahu. Tříbodový systém napomohl tomu, že nebylo možno dát 6. předposlední kolo dnes za rychlou remízu a získat oproti soupeřům čas na delší odpočinek před rozhodujícím odpoledním kolem, i proto jsme on-line sledovali dlouhé partie.

Všechny kategorie úrovní snesou srovnání s mistrovstvím ČR, podívejme např. na již známá jména ve starších žácích: Kočiščák, Kuchyňka, Krejčí, a neměli to vůbec jednoduché. V mladších žácích po nešťastném odjezdu z Mistrovství ČR, kvůli nemoci, si zde spravil chuť Tomáš Kraus z Královehradeckého kraje a všechny soupeře "převálcoval", Sabolová z Pardubického vyhrála těsně před stříbrnou Johnovou z Krávehradeckého kraje a ve starších vyhrála Kristýna Havlíková z plzeňského kraje před Valešovou ze Zlínského a jedinou medailstkou pořadatelů Helenou Grussovou; Ústecký kraj však nemusí bý nespokojen, své reprezentanty viděl často v on-line na předních deskách a všichni skončili v první polovině tabulky (před dvěmi lety všichni, jiní z kraje, v polovině druhé...). Zítra končí velkolepá akce s více než 4000 účastníky slavnostně na Letním stadioně od 19.hodin.
0x 1405x Pavel Ch
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat