Turnaj v rapid šachu „O pohár starosty města dobrého vína – Hustopeče 2008“

04.04.2008 08:00 | O pohár starosty města dobrého vína

„Do třetice všeho dobrého !“, jakoby se chtělo zvolat hustopečským pořadatelům. Ano, už potřetí se členové Šachového klubu HPM TEC Hustopeče pokoušejí uspořádat turnaj s rekordní účastí osobností českého a slovenského

„Do třetice všeho dobrého !“, jakoby se chtělo zvolat hustopečským pořadatelům. Ano, už potřetí se členové Šachového klubu HPM TEC Hustopeče pokoušejí uspořádat turnaj s rekordní účastí osobností českého a slovenského šachu. Zatímco v roce 2006 bylo velmistrů 6 (tehdy zvítězil Sergej Movsesjan před Davidem Navarou), v roce 2007 přijelo celkem 13 nositelů hrdého titulu GM a také jedna WGM.
A možná si pamatujeme, že loni všem výše nasazeným vypálil rybník suverénně hrající Petr Hába. To ovšem nestartoval obhájce titulu Sergej Movsesjan. Vlastně ani letos v Hustopečích minulého vítěze neuvidíte. Velmistr Hába bude plnit reprezentační povinnosti a tak tradice zůstane zachovaná.


partie Petra Háby s Radkem Kalodem

Letošní turnaj „O pohár starosty města dobrého vína“ odehrajeme v sobotu 24.května na obvyklém místě v sále kulturního střediska na Herbenově ulici v Hustopečích. Již v této chvíli je přihlášena (případně účast předběžně přislíbila) celá řada kvalitních velmistrů včetně aktuálně 24.hráče světového žebříčku Sergeje Movsesjana, nejlepšího českého hráče Davida Navary a mistra ČR Vlastimila Babuly. Pořadatelé sice uvažují o překonání vlastního rekordu v počtu zúčastněných velmistrů, ovšem kapacitu sálu navyšovat neplánují. Proto více než 120 hráčů nebude do turnaje přijato.

Účastníci turnaje se opět mohou těšit na přenos partií na plátno i na internet, na navýšený cenový fond i na některá další překvapení. Že všichni hráči dostanou nejméně jednu věcnou cenu a že v případě jedinců starších 18 let to bude určitě láhev dobrého hustopečského vína, není snad ani potřeba připomínat.


plný hrací sál v roce 2007

Žádného účastníka a návštěvníka Hustopečí nesmí odradit skutečnost, že u nás v těchto dobách probírá rozsáhlá rekonstrukce kanalizací. Provoz na samotné ulici Herbenova nebude omezen, ale v jejím okolí a v okolí náměstí by mohly vznikat určité dopravní problémy. Proto prosíme účastníky o shovívavost a cestovatele osobními auty o včasný příjezd. Situaci může také mírně zkomplikovat současně probíhající MČR v mažoretkovém sportu - v den konání našeho turnaje budou mažoretky na ulici Husova (naproti hotelu Centro) soutěžit pochodovém defilé. Na druhé straně tím možná potěšíme milovníky ladných dívčích křivek, kteří mají možnost současně sledovat další vrcholnou kulturně společenskou akci v Hustopečích.

Pořadatelé věří, že další ročník hustopečského rapidu bude ve všech směrech ještě lepší, než ten minulý. Hlavním cílem ale zůstává skvělá propagace šachu. Věříme, že se opět budeme šachem skvěle bavit a že si také výborně zahrajeme. A že o turnaj projeví obvyklý (tedy velký) zájem média. Na televizní šoty na ČT 1 a Primě a loni také na reportáž na ČT 4 SPORT v našem oblíbeném šachovém magazínu jsme si zvykli.

Vážení a milí šachoví přátelé, těším se na shledanou v Hustopečích !

Ing.Luboš Kuchynka, ředitel turnaje
8x 1585x
Fotogalerie
Komentáře (8) Aktualizovat
06.04.2008 21:48 | Autor neznámý

To jsem rád:-).

06.04.2008 00:05 | Autor neznámý

Viktore, i to mazání má smysl.Nezlobím se.

05.04.2008 23:35 | Autor neznámý

Dobrý večer, v současné chvíli je přihlášeno již okolo stovky hráčů a tak pokud máte zájem se akce zúčastnit, je nejvyšší čas zaslat mail na: lubos.kuchynka@tiscali.cz. Děkuji, příjemný večer,P.

05.04.2008 22:53 | Autor neznámý

Zdravím Míru Pláta! Jen bych upřesnil, že nebyl vyhozen, jen jsme smazali minulé extempore, když se do toho zase pustil a pozurážel půlku republiky. A nedá si říct:-). Ale zatím tedy ještě přimhouříme oko, Luboš Kuchynka nám snad odpustí. U toho extempóre jsem psal, že by byla škoda, kdyby Plátovi nepsali vůbec, protože toho sjezdí opravdu hodně a není nad informace o turnajích z první ruky. Kdyby to bylo vždy jako nahoře o Bučovicích, budeme jenom rádi!:-)

05.04.2008 22:39 | Autor neznámý

Já se opravdu stydím. Plácám a těším se, že Kuchyňka koupí do Hustopeče Vojtu. Mám to totiž už dva měsíce od Vojty na talíři, že ho v Hustopečích rádi vykoupí, protože na to maj.Luboši, jen přes mou mrtvolu.

05.04.2008 19:21 | Autor neznámý

Já se fakt musím smát. Plát M se po "vyhazovu" a odmlce se opatrně vrací. A hned pod pláštíkem dotazu na termín (který je jinak v textu tučně vytištěn) chce poukázat na to, že vyvodil, že se bude jednat o "snobský" turnaj.

04.04.2008 17:01 | Autor neznámý

Luboši, zdravím. Doufám, že mi Viktor nevymaže můj příspěvek, jsem totiž na indexu.Můžeš mi sdělit kdy se ten snobský turnaj u Vás hraje ? M.

04.04.2008 10:36 | Autor neznámý

Sakra, to je letos uz treti turnaj, na kterej bych si i zajel, ale misto toho budu tvrdnout v praci. Kazdy druhy vikend makam, poradatele to nejspis vedi a domlouvaji se na me. Na druhou stranu, kamaradka bude ten den slavit petadvacet, tak si holt najdu nahradni program :-)