Nový bor opět vítězí

26.03.2006 08:00 | Turnaje

26.3.06 se utkali v 10 kole 2. šachové ligy družstva Nového boru a Rakovníka, rozhodlo se až v časovkách a úvod nevypadal vůbec růžově. Míra Boreš totiž ztratil v úvodu partie kvalitu a jak se zdá ani to soupeřům nestačí k vít

26.3.06 se utkali v 10 kole 2. šachové ligy družstva Nového boru a Rakovníka, rozhodlo se až v časovkách a úvod nevypadal vůbec růžově. Míra Boreš totiž ztratil v úvodu partie kvalitu a jak se zdá ani to soupeřům nestačí k vítězství, štěstěna stojí v této soutěži na jeho straně. Ostatní partie byly nejasné a tak nám nebylo lehko.
Míra Boreš s Vinklárkem na šesté v sicilské zvolil nestandardní postup a soupeř využil šance a získal kvalitu.
Poté hrál jako vyměněný a Boreš nejprve získal dva pěšce a útokem na krále zvítězil!1:0.
Psychicky nalomil soupeře a tak Lucka Jínová na osmé se Slancem si nejprve nevzala pěšce, poté se dostala do svízelné pozice. Po vítězství Boreše soupeř v časovce nevydržel, chyboval a remíza byla spásou.1.5:0.5.
Dalecký se na sedmé s Vrkotou v pozičně vedené partii úspěšně bránil a poté co soupeř vyměnil dvě figury za věž si soupeře doslova vychutnal.2.5:0.5.
Kučera na dvojce s Plívou v pozičně vedené partii vyměnil skoro všechny figury a v lepší koncovce stejnopolných střelců soupeře připravil o pěšce a snadno vyhrál.3.5:0.5.
Kapitán Roman Boreš na páté šachovnici s Volfem též přešel záhy do koncovky dámy a střelce, ale bohužel nenašel nejlepší pokračování a po výměně dam byla na šachovnici jen remíza.4:1.
Bohužel Völfl na čtvrté s Kozlovským neměl svůj den a po výborně vedené partii v lepší pozici prohodil tahy a dostal se do horší koncovky V+S proti V+ J, kdy v časové tísni podlehl.4:2.
Vaculík se Sátranským na třetí šachovnici se ve hře 4 jezdců dostal pod útok po nekorektní oběti figury za 2 pěšce. Přesně se bránil, poté měl i 2 figury za věž a útok soupeře ustrnul. Soupeř neměl rozumných tahů a vzdal.5:2.
Poslední partie Vrány na první desce s Wünschem byla infarktová. V caro-canu se rozpoutal poziční boj a až po časové kontrole získal Vrána výhodu v koncovce J + 2 volní pěšci proti střelci a zdvojeným pěšcům, nechal si však málo času a nenašel vítězné pokračování a s necelými 3 minutami a soupeřovými 6 remizoval.
Celkové vítězství 5.5:2.5 nás posunulo na krůček od postupu. Poslední kolo hrajeme v Děčíně.
2x 1196x
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
08.09.2008 22:35 | Autor neznámý

ngjeoytzc qvtesk ohwycs icxwtezl xcsvju duqn gynhl

19.02.2008 14:18 | Autor neznámý

atysfbd wcgyvi bvoard aryglixc edrjn wiklq nysoal