Novoborští v čele 2.ligy

06.12.2004 08:00 | Turnaje

V neděli 5.12.2004 se hrálo 4.kolo 2.šachové ligy mezi Novým Borem a Pankrácem Praha. Novoborští ukázali, že jsou favority 2.ligy a celkem bez problémů si poradili se silným soupeřem 5:3.ČSOB klopýtlo s Marty Most remízou, což je pro...

V neděli 5.12.2004 se hrálo 4.kolo 2.šachové ligy mezi Novým Borem a Pankrácem Praha. Novoborští ukázali, že jsou favority 2.ligy a celkem bez problémů si poradili se silným soupeřem 5:3.
ČSOB klopýtlo s Marty Most remízou, což je pro novoboráky příjemné do posledního kola.
Zápas by pěkný a bojovný. Soupeři se dobře připravili a tak partie doporučuji k přehrání.

Jako první ukončil svou partii Miroslav Boreš na páté šachovnici se Svobodou, kterého ve Francouzské doslova smetl po strategické chybě ve formě předčasné rošády, po oběti figury již soupeř neměl zřejmě šanci 1:0. Völfl na čtvrté šachovnici, jako vždy opatrně, si vytvořil pevnou pozici, dostal se sice do defenzívy černými, ale precizní obranou a výměnami výhodu eliminoval a v koncovce střelců byla partie remízová. Vaculík na třetí šachovnici také opatrnou hrou bílými držel nejasnou pozici a po výměnách zůstala pozice rovná.2:1.
Mužík na první s bílými figurami s Pickem jako již tradičně rozvířil divokou hru, ovšem tentokrát po výměnách se zdála pozice remízová. Mužík však našel skulinku v obraně a získal pěšce,ovšem ve složité pozici to na vítězství zřejmě již nebylo. Dalecký na osmé šachovnici neměl svůj den s Jandovským a bílými. Sice ze zahájení, jež hrál výborně, soupeře přehrál, v časové tísni však, což u něj nebývá zvykem, pozici pokazil a prohrál. Stav tedy vyrovnán na 2.5:2.5.
Naštěstí v té době již ostatní partie byly slibné a tak kapitán Roman Boreš s černými na šesté šachovnici s Vitákem sehrál pěkný teoretický duel. V nepřehledných zápletkách soupeř sice vymyslel novinku, ale ta vedla k prohrané koncovce a vedení 3.5:2.5.
Vrána na osmé šachovnici s Hálou hrál opatrně a precizní hrou se mu podařilo dobýt pěšce, stupňovat svou výhodu ke konečnému vítězství v partii i zápase.4.5:2.5.
Poslední partie Kučery na druhé šachovnici s Schulou se několikrát otočila, kdy ze zahájení vyšel lépe Kučera, ovšem v časovce se partie otočila a soupeř Kučeru dlouho trápil v koncovce stejnopolných střelců, kterou Kučera mistrně ubránil.
Zápas tím skončil 5:3. Další kolo hrajeme v Praze s Bohemians se Cvekem, tak snad nezklameme.
0x 7846x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat