Nová kniha o MČR <b>"Rošády pod Špilberkem"</b>

17.05.2006 08:00 | Turnaje

autoři: Lukáš Klíma a Robert CvekPo úspěchu „Lázeňských rošád“ vyjde počátkem června 2006 další ze série knih o MČR v šachu „Rošády pod Špilberkem“. V únoru letošního roku se konal v Brně přebor mužů, který patř...

autoři: Lukáš Klíma a Robert Cvek

Po úspěchu „Lázeňských rošád“ vyjde počátkem června 2006 další ze série knih o MČR v šachu „Rošády pod Špilberkem“. V únoru letošního roku se konal v Brně přebor mužů, který patří svým průběhem mezi nejzajímavější republikové klání v historii. V turnaji této kategorie (průměrné elo 2496) je nebývalé, aby téměř 40% partií skončilo rezultativním výsledkem.
7 velmistrů, mezi kterými nechyběl stříbrný z posledních dvou přeborů Jiří Štoček, či dlouholetý český a československý reprezentant Vlastimil Jansa, případně čtyřnásobný mistr republiky Pavel Blatný, se utkalo s 5 ambiciózními mezinárodními mistry o titul mistra ČR.
Nejsilnější uzavřený turnaj roku 2006 nakonec skončil triumfem nejmladšího účastníka a nyní již také nejmladšího mistra ČR v šachu Viktora Lázničky. V knize naleznete 66 komentovaných partií účastníky přeboru, s jejich vlastními analýzami a postřehy + 12 komentovaných partií navíc, jako překvapení. Dále bude kniha obsahovat zajímavé rozhovory s hráči o šachu a životě šachistů. Nebudou chybět ani medailony hráčů, které Vám účastníky přiblíží + povídání ze zákulisí turnaje o atmosféře brněnského přeboru.

Rošády pod Špilberkem autorů Lukáše Klímy a Roberta Cveka vydá nakladatelství ŽÁR v Ostravě. Kniha bude v brožované vazbě, s barevnou obálkou, a bude mít cca 230 stran + 8 stran obrazové přílohy. Předpokládaná cena 200,-Kč + poštovné/balné. Informace o knize a autorech na: www.zar.cz. Knihu si můžete již dnes objednat prostřednictvím e-mailu v.novotny@novoborsky-sk.web4u.cz nebo písemně na poštovní adrese klubu viz. kontakt klubu.
0x 1541x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat