Náchod po 5. kole

06.07.2006 08:00 | Turnaje

Až do 4. kola se stále dařilo favoritům a prvních 5 nasazených hráčů (GM Vološin, GM Lechtýnský, IM Kulhánek, Urbanec a Karlík) si po 3 odehraných kolech drželo 100%ní bodovou bilanci. Změna nastala v kole 4., kdy na prvních 2 stole...

Až do 4. kola se stále dařilo favoritům a prvních 5 nasazených hráčů (GM Vološin, GM Lechtýnský, IM Kulhánek, Urbanec a Karlík) si po 3 odehraných kolech drželo 100%ní bodovou bilanci. Změna nastala v kole 4., kdy na prvních 2 stolech partie i přes bojovný průběh skončily remízami a favorité se tedy neprosadili. Toho využil od letošní sezony novoborský IM Tomáš Kulhánek, který výhrou černými figurami nad Hábou ze Sokola Vyšehrad zůstal v turnaji jako jediný bez ztráty kytičky.


Svou dobrou výchozí pozici Tomáš využil k tomu, že si v 5. kole mohl dovolit dát rychle za remis partii s GM Lechtýnským. Tím dal šanci svým soupeřům se na něj bodově dotáhnout. Ovšem na prvních 6 stolech skončila jen jediná partie jiným než nerozhodným výsledkem. Tento rezultativní výsledek nastal v partii GM Vološin – Ringel, kdy domácí mladík neměl se svým věhlasnějším soupeřem slitování a porazil ho dokonce černými figurami. Díky tomu se dotáhl na čelo turnaje a dostal šanci utkat se bílými s Kulhánkem o průběžné vedení. Za těmito dvěma hráči se utvořila skupina pěti 4bodových hráčů, konkrétně jde o Karlíka, Urbance, Lechtýnského, Dostála a Šourala (seřazeni podle pomocného hodnocení, jímž je v tomto turnaji buchholz).
0x 1629x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat