Na Mitropě vítězí Francie, ČR dvakrát 5.

17.05.2007 08:00 | Turnaje

Včerejším ranním kolem byl v maďarské Szegedu zakončen letošní ročník Mitropa Cupu. Už před tímto kolem bylo jasné, že o vítězi se rozhodne mezi Francií a Itálií. Francie měla lepší pozici (vedla o 1 bod), navíc neponechala ni...

Včerejším ranním kolem byl v maďarské Szegedu zakončen letošní ročník Mitropa Cupu. Už před tímto kolem bylo jasné, že o vítězi se rozhodne mezi Francií a Itálií. Francie měla lepší pozici (vedla o 1 bod), navíc neponechala nic náhodě a po výhře 3:1 nad Slovenskem slaví zaslouženě 1. místo. Stříbro před dobře finišujícími Němci uhájila Itálie, která remizovala se Slovinci a doufala v pomoc domácích Maďarů.
Ti potvrdili zlepšující se formu a Němcům nedovolili více než 2 body. Čtvrté po výhře 2,5:1,5 nad Rakouskem skončilo Chorvatsko, tím ale výčet týmu, které skončily před českým družstvem, končí. Česko totiž nakonec v posledním kole nezaútočilo na medailové pozice, dokonce se o jedno místo propadlo. Co však mrzí více, než drobný propad českého družstva, je nesplnění velmistrovské normy pro Honzu Bernáška – v závěrečném kole potřeboval zvítězit, důraznou stopku mu však vystavil GM Jenni (2518). A protože v zápase se Švýcary prohráli i Martin Petr a Ivo Příborský, tak výhra odpočatého Pavla Šimáčka pouze korigovala konečný stav na 1:3.

Výsledky 9. kola
Individuální výsledky hráčů
Konečné pořadí

I v soutěži žen se pořadí platné po 8. kola na předních příčkách nezměnilo. To ovšem nebylo způsobeno bezchybnou hrou favoritek, jak by se na první pohled mohlo zdát. Vedoucí Maďarsko I totiž zaváhalo s nevýraznými Němkami – IM Vajda sice opět vyhrála a s 8/9 suverénně vyhrála 1. šachovnici. Její kolegyně WIM Tóth ale již potřetí v řadě prohrála a s bilancí 5/9 proti vesměs papírově jasně slabším soupeřkám jistě nemůže být spokojená. Zaváhaly ale i největší konkurentky, a tak Maďarsko I o prvenství nepřišlo. Slovinkám stačilo jakkoli porazit Maďarsko III, ale po remíze se musejí spokojit se stříbrem. V přímém souboji o bronz uhájily před Maďarskem II toto umístění Slovenky, jejichž velkou oporou byla původně náhradnice Niki Varholáková (6,5/8). Za těmito družstvy byl velký odstup a nás tak může těšit, že prvním z pelotonu je a na 5.místě se tedy umístilo družstvo české (Lucka Hodová 5,5/9, Kristýna Novosadová 3/9), které v závěrečném kole porazilo beznadějně poslední Chorvatky.

Výsledky 9. kola
Individuální výsledky hráček
Konečné pořadí
0x 1331x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat