Most - 1. Novoborský A 3,5:4,5

22.11.2004 08:00 | Turnaje

21.11.2004 se hrálo 3.kolo 2 šachové ligy. Nový Bor se tentokrát utkal s Mostem.Oba celky nastoupili kompletní, ale tentokrát Novoborští vyhráli jen o vlásek. Soupeři byli dobře připraveni z domácích příprav a až časová tíseň ro...

21.11.2004 se hrálo 3.kolo 2 šachové ligy. Nový Bor se tentokrát utkal s Mostem.
Oba celky nastoupili kompletní, ale tentokrát Novoborští vyhráli jen o vlásek. Soupeři byli dobře připraveni z domácích příprav a až časová tíseň rozhodla zápas.
Jako první ukončil svou partii Mužík na druhé šachovnici s J.Horákem ve velkém stylu. V Evansově gambitu soupeře doslova deklasoval v 18 tazích.
Další partie Völfla s Kšánou na páté šachovnici se odehrála ve znamení výměn, až opačné rošády naznačily boj, který vyvrcholil vítězstvím Völfla na čas.
Vaculík na čtvrté šachovnici po rychlých výměnách pojistil vedení v zablokované pozici remízou. Kapitán R.Boreš na sedmé šachovnici s Krajícem se stal obětí domácí přípravy soupeře, nepřipustil připravované oběti a podařilo se mu držet dvojici střelců. V nepříjemné pozici soupeř v časové tísni chyboval a po ztrátě kvality se hned vzdal 3,5:0.5
Ovšem Dalecký na osmé šachovnici s Mrnkou, neměl svůj den. Nejprve se dostal do horší pozice, po výměnách dokonce soupeř obětoval kvalitu za dva pěšce. Dalecký se však zkonsolidoval a již se zdálo, že pozici i vyhraje, ovšem v nepřehledných zápletkách zbytečně obětoval a prohrál dámskou koncovku a pěšcem méně. Nešťastně prohrál i M.Boreš na šesté šachovnici s Nudčenkem. V zahájení soupeře lehce přehrál, získal pěšce sice za cenu nestejných střelců. Nakonec se soupeř ubránil a násilnou cestou chtěl vynutit výhru, ve 2 časovce však na čas partii prohrál.
Situace se stala kritickou, protože Cvek měl figuru méně a Kučera stál jen lépe. Na první šachovnici se Cvek s Paganikem stal též obětí domácí přípravy. Soupeř vše měnil a partie spěla do remízových vod. Cvek však přiostřil obětí figury za dva pěšce, v nepřehledné pozici se zdálo že tahá za kratší konec a po výměnách se figura víc i přes tuhou obranu Cveka prosadila. Kučera na třetí šachovnici s Kameníkem, byl sice favoritem, ale Kameníkovi se podařilo totálně zablokovat pozici. Kučera vylepšoval pozici, přes časovou kontrolu a při 2 kontrole mistovským manévrováním soupeře zatlačil že mu již nezbylo rozumných tahů a vzdal..
4.kolo se hraje doma 5.12.2004 s Pankrácí.
0x 7836x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat