Moravské 2. ligy

16.10.2007 08:00 | Turnaje

Po souhrnu východní části ve včerejším článku přichází dnes na řadu zbylá trojice 2. lig. Ačkoliv v nadpise zmiňuji moravské druholigové soutěže, tak hned první zmíněná skupina toto tvrzení částečně vyvrací. Skupina D ...

Po souhrnu východní části ve včerejším článku přichází dnes na řadu zbylá trojice 2. lig. Ačkoliv v nadpise zmiňuji moravské druholigové soutěže, tak hned první zmíněná skupina toto tvrzení částečně vyvrací.

Skupina D totiž vedle řady ryze moravských družstev sdružuje i nejvýchodnější česká družstva. Pouze postupový cíl si může klást družstvo Bydo Zakřany, jehož základní sestava (průměrný rating 2311) by se jistě neztratila ani v soutěži o patro výše.
Svou převahu jasně demonstrovali i v 1. kole, kdy po zremizování všech černých a výhrách bílými vyhráli ve Žďáru n/S 6:2. V horních patrech tabulky by se měla pohybovat i družstva Třebíče, Orel Ořechov nebo Polabiny „B“. Tyto předpoklady ovšem potvrdil jen Ořechov výhrou 6,5:1,5 nad mladým družstvem Náměště n/O. Polabiny „B“ totiž nestačily (3:5) na Vysoké Mýto posílené o několik hráčů nedalekých Zaječic. Ještě větší výhrou pak skončil zápas Polabiny „C“ – Třebíč, ve kterém ambiciózní Třebíč podlehla 2,5:5,5. V dalších zápasech se utkaly týmy, které budou s největší pravděpodobností okupovat spíše spodní polovinu tabulky – důležité výhry si tak připsali v Jihlavě (5:3 nad Poličkou) a v Brně, kde ŠK 64 Brno zdolalo Duras Brno „C“.

Skupina E oproti loňsku značně posílila a vzhledem k tomu, že se jí účastní i na webu Jihomoravského šachového svazu velmi aktivní David Ciprys, tak bych Vás odkázal právě na jeho shrnutí úvodního kola.

Skupina F bývá obvykle jedna z nejsilnějších a nejinak je tomu i letos. Díky blízkosti polských hranic neváhala řada týmů vyztužit své soupisky o velmi zajímavá jména. Na soupiskách tak můžeme najít mj. GM Jakubiece (2541) nebo IM Jaworského (2347, oba Labortech Ostrava), z čehož by se dalo usuzovat, že právě tento tým bude největším favoritem. Ještě vyšším průměrem se však pyšní Jakl Karviná (2323, mj. mezinárodní mistři Vesselovsky, Michenka nebo Sikora-Lerch). Nejen pro ně pak bude nebezpečný i Frýdek-Místek „B“, který i přes značně mladou sestavu dosahuje průměru lehce přes 2200. První kolo se nakonec jako v jediné skupině obešlo bez překvapení, když zvítězila družstva s papírově silnějšími sestavami. Díky předehrávce 2. kola je nyní na čele Frýdek-Místek „B“, který už má na svém kontě 2 výhry. Fotografie ze zápasu Orlová – BŠŠ Frýdek-Místek si můžete prohlédnout zde.

Kompletní výsledkový servis nabízí svazová databáze.
0x 1514x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat