Mitropa - 1. kolo, do čela Itálie

09.05.2007 08:00 | Turnaje

Při pohledu na výsledky 1. kola mužské části se nelze ubránit dojmu, že nejpodstatnější roli sehrálo „domácí“ prostředí. Týmy vylosované do pozice „hostů“ totiž všechny zápasy bez jediné vítězné partie prohrály. To s...

Při pohledu na výsledky 1. kola mužské části se nelze ubránit dojmu, že nejpodstatnější roli sehrálo „domácí“ prostředí. Týmy vylosované do pozice „hostů“ totiž všechny zápasy bez jediné vítězné partie prohrály. To se týká i nejvýše nasazených Maďarů, kteří nejtěsnějším rozdílem podlehli Chorvatsku. Velmi rázně do turnaje vkročilo zejména italské družstvo, když Švýcarům nepovolilo jedinou půlku.
Češi vstoupili do turnaje v zápase proti Rakousku a ve všech partiích měli ratingově navrch. Tuto skutečnost dokázal přetavit ve výhru pouze Honza Bernášek (porazil IM Raggera, 2498), což při zbylých remízách (Šimáčka, Petra a Příborského) k výhře stačilo. Nešťastně do turnaje vstoupili Slováci, když bílými pouze 2x remizovali a černými obě své partie prohráli.

Výsledky 1. kola
Francie – Slovinsko 2,5:1,5
Německo – Slovensko 3:1
Chorvatsko – Maďarsko 2,5:1,5
Česká republika – Rakousko 2,5:1,5
Itálie – Švýcarsko 4:0

Úvod ženské části se vyznačoval nesmírnou bojovností – jen jediná partie z 10 skončila nerozhodným výsledkem! Podle předpokladů jdou do vedení maďarské týmy, které budou v soutěži jen velmi těžko hledat konkurenci – 4 ratingově nejlepší hráčky se totiž nacházejí právě na maďarských soupiskách. České družstvo, ve kterém (jak správně zmínil v příspěvku k předcházejícímu článku Pavel Šimáček) Katku Němcovou nahradila Kristýna Novosadová (2040), se střetlo s Rakušankami. Ty vynechaly svou jedničku a tím pádem se dal očekávat vyrovnaný zápas. Předpoklady se bezesporu potvrdily, když v obou partií rozhodla výhoda bílých figur. V dalším kole se Češky utkají se silným Slovinskem, které na úvod porazilo Chorvatsko.

Výsledky 1. kola
Česká republika – Rakousko 1:1
Slovinsko – Chorvatsko 1,5:0,5
Slovensko – Maďarsko III 1:1
Německo – Maďarsko II 0:2
Maďarsko IV – Maďarsko I 0:2

V on-line přenosu se každý den zobrazuje 10 partií a protože české reprezentanty čeká zítra souboj s domácími Maďary, tak se s velkou pravděpodobností můžeme těšit právě na přenos jejich partií. Od 15 hodin se tedy těšíme na Vaše postřehy.
0x 866x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat