Mitlener rapid 2006

10.10.2006 08:00 | Turnaje

Turnaj MITLENER RAPID proběhl ve dnech 7.- 8.10. 2006 v Domě kultury v Mladé Boleslavi. Na poslední chvíli se omluvili 3 GM a 4 IM, ale i bez nich byl průměr ELO prvních 15 hráčů 2267 !!! Turnaj, jenž byl schválen jako úvodní turn...

Turnaj, jenž byl schválen jako úvodní turnaj Grand Prix 2006 – 2007 slavnostně otevřel Prezident ŠSČR RNDr. Igor Němec a sám si turnaj zahrál.

Turnaj byl napínavý až do posledního kola a prvenství získal slovák hrající za Joly Lysá nad Labem IM Vítězslav Priehoda se 7,5 body z 9 možných před IM Michalem Konopkou a velmistry Medunou a Vološinem.. Celkem se zúčastnilo 54 hráčů a hráček. Nejlepší ženou byla na 18.místě Lucie Jínová před Hanou Pinklovou a Hanou Modrovou. Kategorii Juniorů vyhrál Pavel Postupa ml. před Divišem a svým bratrem Martinem Postupou. Nejlepší juniorkou byla domácí Darina Baloghová. Kategorii hráčů s ELO do 2000 vyhrál Šmejkal Josef před Divišem a Martinem Postupou. Do ELO 1600 vyhrál Ladislav Chmelík před Eugenem Baloghem (nejmladší účastník -12 let se ziskem 4 bodů !!!) a Jiřím Hanzlíkem. Nejstarší hráč turnaje byl 34. Vlastimil Bouček 4,5 bodu (78 let !!!), který si odnesl láhev kvalitní whisky.
Turnaj se hrál na velkém sále Domu kultury v Mladé Boleslavi. Každý z hráčů při prezentaci obdržel tričko s originální kresbou Jiránka a knihu, kterou napsal o bolestech zad senátor MUDr. Mitlener.
Po šestém kole byly hráči ubytováni ve čtyřhvězdičkovém hotelu Stefanie, v lesoparku Štěpánka, kde se konal večer i RAUT, na který byli senátorem Mudr. Jaroslavem Mitlenerem pozváni nejen GM, IM a čestní hosté, ale všichni účastníci turnaje.
Turnaj bezproblémově odřídil Ondrej Vinklářem z Kolína, člen STK ŠSČR, za což mu vyslovujeme poděkování.
Rád bych poděkoval i STK ŠSČR, která obratem projednala naši žádost o zařazení do Grand Prix a umožnila nám zvýšit prestiž tohoto turnaje. Ve výčtu poděkování bych mohl pokračovat dlouho, ale vyzvednout musím vysílání Rádia Jizera, které již týden před akcí anoncovalo turnaj a soutěží pro posluchače vyvolalo u posluchačů velmi kladné ohlasy i mezi nešachisty, firmě Dragon internet za pomoc s počítači a Josefu Šulcovi za ubytování hráčů v překrásném prostředí hotelu Stefanie.
Zvláštní poděkování za podporu šachu bych rád vyjádřil senátoru Mudr. Jaroslavu Mitlenerovi a Milanovi Drbohlavovi, kteří se aktivně podíleli na organizaci turnaje.

Turnaj uspořádala Caissa Mladá Boleslav pod vedením Václava Klaina a protože partneři a sponzoři této akce byli spokojeni s úrovní turnaje a zastoupením našich předních hráčů vyslovili příslib a podporu pro příští rok, kdy by mělo být navázáno na tradici šachových festivalů v Mladé Boleslavi ( srpen 2007 ) a pokračovat v nově založené tradici rapid turnaje MITLENER RAPID (říjen – listopad 2007).