Krajský přebor - konec postupových nadějí!?

10.12.2006 08:00 | Turnaje

TJ Zikuda Turnov "B" - 1. Novoborský ŠK "C" 5.5.-2.5 V neděli 10.12.2006 se hrál jeden z nejdůležitějších zápasů družstva C v Krajském přeboru. Novoborští nastoupili kompletní a Turnov bez Bindricha. Hrálo se na pěkném klidném m...

TJ Zikuda Turnov "B" - 1. Novoborský ŠK "C" 5.5.-2.5
V neděli 10.12.2006 se hrál jeden z nejdůležitějších zápasů družstva C v Krajském přeboru. Novoborští nastoupili kompletní a Turnov bez Bindricha.
Hrálo se na pěkném klidném místě u kapitána domácích Maršálka. Zápas se vyvíjel dramaticky a rozhodla časová kontrola, kdy se partie rozhodly nebo alespoň vykrystalizovaly.
r> Jako první svou partii ukončil M.Boreš s Vltavským /1.š./ s černými v sicilské, dostal se ze zahájení do obtížné pozice a hrubou chybou soupeři usnadnil práci ztrátou figury. Další obětí se stal Oreský na 5. šachovnici se Zemánkem. Oreský se dlouho držel, ve střední hře však ztratil nit a dostal se do horší pozice a v časové tísni nakonec prohrál na čas - 0:2.
Dalším minusovým bodem přispěl dočasný kapitán R.Boreš s Duráněm /3.š./. V zahájení nechal Duráňovi předvést svou oblíbenou kombinaci a musel dát dámu za věž a jezdce. Duráň v časovce kontroval hrubkou, ale Boreš mu nabídl rovnou figuru též ve vrcholné časové tísni a hned vzdal. - 0:3.
Potěšil nás až Jína hrající s Jirmanem na 7.š., který se z pasivnějšího zahájení rozvinul k útoku na krále, soupeř před maty musel dát kvalitu. Poté Jína hrál jak vyměněný a nakonec partie končila vyrovnanou věžovou koncovkou po časové tísni. - 0,5:3,5.
Blýsknul se Petr Kučera ml. na 4.š. se Sýkorou. Partie byla bojovná, několikrát se pozice otáčela. Kučera však ani po časové kontrole neztratil elán a obětoval pěkně věž za matový útok. 1,5:3,5.
Dalecký s Broučkem na 6.š. měl těžší pořízení, soupeř se sicilskou černými na něj neustále dorážel, až díky dvěma střelcům získal pěšce a dalších 20 tahů výhodu stupňoval do věžové koncovky se dva pěšci navíc, což Dalecký již neustál a bylo rozhodnuto. - 1,5:4,5.
Na 2.šachovnici Völfl s Maršálkem měl také těžkou hru. Maršálek strategicky Völfla přehrál. Völfl se výborně bránil, ale v časové tísni se mu na 1. a 2. řadě seskupily figury, takže neměl rozumných tahů a po ztrátě figury vzdal. - 1,5:5,5.
Poslední partie Jínové na 8.šachovnici s Prokopem byla na ostří nože. Jínová za obětovanou figuru měla tři pěšce, ale realizace byla složitá a tak až po téměř 6. hodinách hry se Jínové podařilo postoupit pěšci tak, že se soupeř musel vzdát.
Konečné 5,5:2,5 pro Turnov bylo pro družstvo zklamáním a zřejmě se bude muset s postupem rozloučit. Další kolo se hraje až po Novém roce.

kompletní výsledky 4.kola Krajského přeboru
0x 732x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
  • Michail Cejtin

    16.06.1947

    Běloruský velmistr, který se za časů SSSR stal dvakrát šampiónem Moskvy. Vyhrál mezinárodní turnaje Pernik 1977 nebo Praha 1983 a 1985.