Komárno na kolenou

22.10.2007 08:00 | Turnaje

Jak jsme Vás v pátečním článku již informovali, byla o právě uplynulém víkendu zahájena slovenská nejvyšší ligová soutěž. Velmi tvrdě v úvodních kolech narazil obhájce titulu Hoffer Komárno. V loňské sezoně družstvo našla...

Jak jsme Vás v pátečním článku již informovali, byla o právě uplynulém víkendu zahájena slovenská nejvyšší ligová soutěž. Velmi tvrdě v úvodních kolech narazil obhájce titulu Hoffer Komárno. V loňské sezoně družstvo našlapané hvězdami nezaváhalo ani jednou a přestože sestava zůstala v podstatě nezměněná, tak letošní start byl na největšího favorita tragický. Sestava bez velmistrů Zbyňka Hráčka (2598) a Imre Hery (2544) ne
stačila nejprve na silné družstvo Košic v sestavě mj. s GM Štočkem a 2 ukrajinskými mezinárodními mistry a poté remizovala s ambiciózním nováčkem z Kežmaroku. Těžký los a termínová kolize s německou bundesligou tak letos notně ztíží případnou obhajobu.

Nejlepším startem se mohou pochlubit Zentiva Hlohovec a UPJS Košice. Hlohovec poměrně jistě porazil Nitru i Nové Zámky, hráči Košic se po výhře s Komárnem naopak velmi nadřeli na „povinnou“ výhru s Dunajskou Stredou. Povedený začátek si jistě pochvalují i Čadca, Dubnica nad Váhom a také oba nováčci – Kežmarok a Slovan Bratislava – se 4 body mohou všichni být spokojeni, i když třeba Dubnica body nejspíš očekávala v opačném pořadí než v podobě výhry nad Nitrou a remízy s Novými Zámky.

Plný bodový zisk 2/2 si v úvodních kolech připsalo hned 11 hráčů, ovšem ne každý z něj může mít stejnou radost – např. nitranský Debnár sice uhrál 2/2, jeho družstvo však nezískalo ani bod. Vzhledem k tomu, že většina plně bodujících hráčů byla až z druhé poloviny sestavy, tak si jistě zaslouží zmínit zejména ti, kterým se to povedlo i na nejvyšších šachovnicích. IM Ladislav Kotán (2329) porazil na 2. šachovnici nejprve Farkaše (2333) a poté IM Riga (2401), IM Marián Kantorík (2345) zase na 3., respektive 4. šachovnici zdolal Matějoviče (2268) a ve 2. kole IM Franzéna (2341).

Více informací o všech slovenských soutěžích družstev nabízí výsledkový portál Chessresults.
0x 1366x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat