...jinde už to mají za sebou

23.02.2008 08:00 | Turnaje

Vítězem moskevského Aeroflotu se bez jediné porážky a s 5 výhrami k tomu stal GM Ian Nepomniachtchi (2600). Že šlo o vítěze naprosto zaslouženého, dokazuje i skutečnost, že v průběhu turnaje hned v 5 případech hrál na první šacho...

Vítězem moskevského Aeroflotu se bez jediné porážky a s 5 výhrami k tomu stal GM Ian Nepomniachtchi (2600). Že šlo o vítěze naprosto zaslouženého, dokazuje i skutečnost, že v průběhu turnaje hned v 5 případech hrál na první šachovnici. Přesto o své vítězství mohl přijít – skvělým finišem se na čelo dotahoval GM Alexander Motylev (2644) a v posledním kole měl bílé s pozdějším vítězem.
Spokojil se však s krátkou remízou a jistou finanční odměnou, přestože ho to stálo možnou letenku do Dortmundu. Na třetím místě skončil Alexey Dreev, kterému po úvodních 6 rezultativních partiích zvlhnul střelecký prach a zbytek turnaje doremizoval.

Viktor Láznička zakončil turnaj na -2 a je jistě rád, že turnaj již skončil. Situaci, kdy se nedaří vůbec nic, můžeme ilustrovat i na partii posledního kola, kterou Viktor i přes zjevnou materiání výhodu nevyhrál.


Partie Al Sayed (2486) - Láznička po 35. tahu bílého

Z českých extraligistů si nejlépe vedl frýdecko-místecký Sergei Azarov (2594), který s 5,5 body skončil díky špatnému pomocnému hodnocení na chvostu své bodové skupiny. I tak je ale 14. místo velmi pěkné. Spokojen může být i turnovský Falko Bindrich (2497), který s 50% bodovým ziskem předstihl mj. exmistra světa FIDE Khalifmana. Více informací, včetně série fotografií i odkazů na videa z YouTube nabízejí oficiální stránky.

V Bad Wörishofenu bude dnes odpoledne korunován nový mistr Německa. Poslední kolo bylo zahájeno v 11 hodin a s půlbodovým náskokem na dvojici pronásledovatelů do něj vstupoval GM Daniel Fridman (2627). V posledním kole ho čeká soupeř s typicky německým jménem – Evgueni Chevelevitch (2456), který si svým výkonem již kolo před koncem zajistil IM normu. Rozuzlení celého přeboru můžete sledovat v online přenosu, výsledky se poté objeví na stránkách pořadatelů.
0x 1113x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat