Jasné vítězství v Krásné Lípě 7:1

06.02.2005 08:00 | Turnaje

6.2.2005 se hrálo 7 kolo 2.šachové ligy, Novoborští zvítězili dle očekávání v Krásné Lípě 7:1.Krásná Lípa nastoupila bez Kouta a Mayera, my bez Cveka, který hraje přebor republiky.Zápas nebyl tak jasný jako výsledek, rozhodla zk...

6.2.2005 se hrálo 7 kolo 2.šachové ligy, Novoborští zvítězili dle očekávání v Krásné Lípě 7:1.
Krásná Lípa nastoupila bez Kouta a Mayera, my bez Cveka, který hraje přebor republiky.
Zápas nebyl tak jasný jako výsledek, rozhodla zkušenost a v časové tísni se takřka všechny partie rozhodly.
Jako první zvítězil na třetí šachovnici Vaculík se Štefánkem Oldou, který statečně obětoval figuru za útok, který Vaculík zkušeně odrazil a s figurou více lehce zvítězil.

Bohužel kontroval Blaháček s Völflem na čtvrté šachovnici. Völfl jej sice lehce přehrál, ale v komplikované pozici věž + dáma X 2 věžě ,střelec a jezdec Völfl chyboval a zůstal bez figury ,sice za 2 pěšce, ale bylo to málo a prohrál.
Poté následovala smršť v podobě výher novoborských.
Na první šachovnici si Mužík pohrál s Wokurkou, sebral mu v zahálení 2 pěšce a nedal soupeři již šanci. Na druhé šachovnici Kučera s Malcem opatrně poziční hrou získal výhodu a v časovce soupeře dorazil.
Na páté šachovnici M. Boreš s Průdkem měl těžší práci, v nejasných zápletkách se lépe orientoval a v časovce našel cestu k výhře. Na sedmé šachovnici Dalecký s Princem černými uchvátil iniciativu, v časovce se přiostřilo, což Dalekému vyhovuje a soupeře pěkně přehrál a zvítězil. Na osmé šachovnici Jína s Bucharem získal v zahájení pěšce, soupeřovu iniciativu postupně vyrušil a sám zaútočil a zvítězil.
Poslední partie kapitána R. Boreše na šesté šachovnici s Volfem byla vedena ostře. Boreš v zahájení obětoval figuru za útok a soupeř nenašel nejlepší obranu a dostal se pod drtivý útok, Ještě figuru vrátil, ale ztratil i kvalitu a Boreš hladce v koncovce po 5 hodinách zvítězil.
8.kolo se hraje doma 20.2.s Caissa Holičky.
0x 8034x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat