Finišuje Mistrovství Čech mládeže

26.10.2007 08:00 | Turnaje

Už jen dnešní a zítřejší kolo zbývá v kvalifikačním turnaji pro republikový šampionát a vzhledem k předem známému počtu volných míst můžeme již nyní zhodnotit, kdo se blíží vytyčenému cíli. H16 Nejvíce se taktizuje v...

Už jen dnešní a zítřejší kolo zbývá v kvalifikačním turnaji pro republikový šampionát a vzhledem k předem známému počtu volných míst můžeme již nyní zhodnotit, kdo se blíží vytyčenému cíli.

H16
Nejvíce se taktizuje v kategorii nejstarších, kde v 7.
kole skončily partie na úvodních 5 šachovnicích remízami. On k tomu hráče navádí i systém turnaje, ve kterém až tak nezáleží na vítězi, důležité je „pouze“ umístit se na postupovém místě. K těm mají velmi solidně nakročeno mostečtí Körschner (2134) a Tůma (2112) s 5,5 body, musejí se však mít na pozoru před 9člennou skupinou 5 bodových. Přesto by jim vzhledem k dobrému pomocnému hodnocení postup neměl uniknout, protože teoreticky by měla stačit už jen jedna remíza.

H14
Kategorie do 14 let je pro náš kraj nejzajímavější, nejen díky účasti libereckého Marka Brauna (s ratingem 1995 druhý nasazený), ale také díky skvělé formě dalších hráčů. Výsledkem tak je prozatím čtyřnásobná účast v elitní desítce. Vedle již výše zmíněného Brauna s 5,5 body se daří i Aleši Suchomelovi (1610), Jakubu Krupičkovi (1634, všichni Desko Liberec) a krasnolipskému Filipu Třešňákovi (1734) s 5 body. Postup zde s velkou jistotou nemine dosud vedoucí Václava Růžičku (1920) a Davida Zváru (1750), oba totiž se 6 body mají na nepostupová místa více než bodový náskok.

H12
Kategorie nejmladších je tradičně velmi bojovná – jen 13 % partií skončilo remízami. Postup už prakticky mohou slavit Robin Hrdina (1489, 6,5 bodu) a Jakub Haman (1873, 6 bodů), zvláště kdyby dnešní vzájemná partie skončila remízou. Dobře rozehraný turnaj má i trojice Macháň, Kalužný a Maříková, i když zvláště posledně jmenovaná by případně později jistě upřednostnila republikový šampionát dívek.

V otevřených turnajích je již souboj o první místo rozhodnut – ve FIDE openu má naplno bodující Tomáš Vojta (2300) dvoubodový, v Openu B pak Lumír Černý (1730) 1,5 bodový náskok. Zajímavé tak budou spíše partie rozhodující o další pořadí, kde mají nejlépe našlápnuto 5 bodoví – v B turnaji jsou hned 4, zato ve FIDE openu zůstal jediný, Pavel Holásek (2099).

Více informací můžete získat ze stránek ŠSČR nebo také na stránkách zúčastněných klubů. Počínání zástupců Libereckého kraje můžete sledovat na stránkách Deska Liberec, mladoboleslavské naděje zase monitorují Dobrovice.
0x 1491x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat