Evropský pohár družstev

09.10.2006 08:00 | Turnaje

Letošní soutěž nejlepších evropských týmů se koná v Rakousku a právě díky nevelké vzdálenosti má zastoupení i Česká republika v podobě posledního mistra, týmu Bauset Pardubice. Soutěž je totiž finančně náročná a podpora z...

Letošní soutěž nejlepších evropských týmů se koná v Rakousku a právě díky nevelké vzdálenosti má zastoupení i Česká republika v podobě posledního mistra, týmu Bauset Pardubice. Soutěž je totiž finančně náročná a podpora ze strany svazu nulová… I tak se Pardubicím povedl dát dohromady solidní tým, který je v nabitém startovním poli čítajícím 10 hráčů s ratingem přes 2700 nasazený jako číslo 13.
V sestavě se i bez nároku na kdovíjaké prémie objevují GM Movsesian, GM Láznička, IM Heberla, GM Votava, IM Bernášek, IM Petr a náhradník Stehno. Nejsou to však jediní Češi, kteří do bojů o prestižní evropský titul zasáhnou. V dresu Werderu Brémy se představí velmistři Hráček a Babula, za švýcarského mistra Reichenstein hraje GM Hort, za rakouského mistra Wulkaprodersdorf GM Kalod, ale i přes takto velký počet českých šachistů má největší šanci na zisk trofeje jiný český hráč - David Navara, který nastupuje na 3. šachovnici za turnajovou dvojku, ruský tým Elara Chebaksary (za Gelfandem a Mamedyarovem).

V současné chvíli je odehráno 1. kolo, které zatím favority příliš neprověřilo a ti tak ani nemuseli nastoupit v nejsilnějších sestavách. Z 28 zápasů jsme byli svědky 4 vítězství 6:0. Bohužel kvůli prohře Viktora Lázničky s IM Belinim (2499) mezi nimi chybí český mistr. Zaváhal i David Navara, který bílými nedokázal porazit GM Bereloviche (2568) a musel se spokojit s remízou. Výhry si připsali Hráček, Babula, Movsesjan, Votava, Bernášek, Petr, Hort i Kalod, silnější soupeři ale teprve přijdou.

Celou událost včetně online přenosu partií můžete sledovat na oficiálních stránkách.
0x 1064x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat