E tým, konečné vítězství v nástavbové části

15.04.2007 08:00 | Turnaje

Dnešní zápas s tradičním soupeřem ze Žandova ovlivnily hlavně dva faktory. Pozdní termín, kombinovaný s nádherným jarním dnem a žákovský turnaj , kde hrály opory zadních řad soupeře, sestry Jínovi. Soupeři se dohodli proto n...

Dnešní zápas s tradičním soupeřem ze Žandova ovlivnily hlavně dva faktory. Pozdní termín, kombinovaný s nádherným jarním dnem a žákovský turnaj , kde hrály opory zadních řad soupeře, sestry Jínovi. Soupeři se dohodli proto na zápase o 6 hráčích na obou stranách. Zápas probíhal ve velmi přátelském až smířlivém duchu ve slunci zalitém dopoledni a v žádné partii nedocházelo k významným zápletkám.


Většina partií se provyměňovala do koncovek, které byly většinou lepší pro naše borce. První zakončil souboj Karel Rajman na první desce, kdy v tomto duchu po prvním zaváhání R. Bačkovského st. Získal koncovku V proti J, která byla ve vzniklém postavení lehce vyhraná. Brzy poté skončil remízou přátelský duel dvou dlouholetých matadorů Fiedlera a Jíny, kdy po výměnách“co se dalo“usoudily, že krásné dopoledne lze lépe trávil v nedaleké Zahrádce „ U Brabčáka “.

Bohaté výměny provázaly i partie obou našich černých na 4 a 6 desce, kdy Mareček proti Bačkovskému R. ml.v italce a Marcel Majstr proti Čejkovi ve španělce získali pěšce, který se dal prosadit ke konečné výhře .

Zápasu byl tedy již vyhrán a zbýval můj souboj s dalším z klanu Bačkových Standou a 5 šachovnice kde hrdinně bojoval pan Frommel s Najmanem. Moje partie hraná soupeřem dámským pěšcem skončila po střední hře v nejasné pozici, kterou ani jedna strana nechtěla otevřít a po třech hodinách hry tak byla remíza pro oba přijatelným řešením. Jediný a houževnatý souboj předvedl nejstarší hráč klubu pan Frommel v duchu husitského hesla „ nepřátel se nelekejme , na množství nehleďme“ po ztrátě figury hned v zahájení, vybojoval 65 tahovou bitvu a 4 hodiny udržoval soupeře v bdělosti před matovým útokem na 8 řadu. Po odražení všech těchto“ hrozeb“musel náš hráč přece jen vzdát a stanovil tak konečný výsledek na 4:2.

Bojovný duch našeho týmu v nástavbové části tak přinesl 1. místo v naší skupině, tj. konečné 5 místo. Tým , kde si měl zahrát každý ze soupisky tak svůj úkol, více jak splnil .Chtěl bych všem hráčům za předvedený výkon a přístup v celé sezoně poděkovat a popřát mnoho úspěchů v sezoně 2007-08.
A s Vámi, kdo sledujete naše souboje na stránkách klubu, nashledanou na podzim.

zde si můžete přehrát partie
0x 789x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat