E - družstvo na téma „ Zahraje si každý “

18.12.2006 08:00 | Turnaje

Dnešním zápasem jsme naplnili představu budovatelů E týmu, že zahrát si v soutěžích družstev má každý a postupně tak získávat ostruhy pro další boje. Souboj byl předem papírově dán obrovskou silou domácího ...

Dnešním zápasem jsme naplnili představu budovatelů E týmu, že zahrát si v soutěžích družstev má každý a postupně tak získávat ostruhy pro další boje. Souboj byl předem papírově dán obrovskou silou domácího týmu, který převyšoval hostující hráče o stovky ELO bodů a obrovskou hráčskou zkušeností . E tým oslabený o nemocné a sloužící hráče postavil všechny dostupné náhradníky a pustil se do nerovného souboje.
Já jsem na první šachovnici v sicilce prohodil úvodní tahy a nešťastný boční vývin jezdce mně přivedl do stísněné situace, kdy jsem se komplikovaně uvolňoval až obětí figury za dva pěšce, ale i tak byla partie po závěrečném přepnutí strunky na e3 brzy prohraná. Na druhé šachovnici hrající Vláďa Mareček přišel do horší pozice, kdy soupeř po zablokování centra začal získávat iniciativu na obou křídlech a po výměnách ve střední hře získal vynuceně kvalitu, kterou uplatnil k výhře ve 46 tahu. Na třetím prkně pan Halža velmi dlouho vzdoroval dnes již ostřílenému Buchcarovi , v nejdelší partii dne na 68 tahů . V šidilce se lépe orientoval domácí hráč a po vytvoření volného h pěšce ho forsírovaně uplatnil k výhře. Nejblíže k vítězství měl pan Frommel, který po nestandardním zahájení obětoval střelce za útok na černého krále, ale po rozbití královského krytu nenašel cestu k výhře a dovolil soupeři se nejen vzpamatovat, ale vytvořil si velmi pěkný samomat. Bratři Mahdalové na 5 a 6 desce, měli proti sobě ostřílené matadory pány Štefanika a Trávníčka a rozdíl ve výkonnosti byl od počátku patrný. Přestože se naši junioři snažili byly partie brzy pozičně i materiálově rozhodnuty a hoši si pak před koncem jen zahráli o několik tahů navíc. Na 7. šachovnici Marcel Majstr trošku doplatil na dozvuky domácí oslavy, gratulujeme Alžbětě k životnímu jubileu, a v partii bojoval více sám se sebou než se soupeřem. Malá nepozornost ve střední hře pak jen dovedla domácího hráče k zisku centrálního pěšce, kterého již pan Fúzik zkušeně prosadil k výhře. A“ borec nakonec“ . Velmi pěkný návrat za šachovnice se více jak po dvaceti letech podařil Václavu Bartošovi, který zkušeného Cardu přehrál v dobře rozehrané sicilce, kdy odvážnou hrou na královském křídle vylákal soupeřova krále do středu šachovnice, kde si vynutil vzdání soupeře ve 27 tahu. Přes vysokou prohru musím poděkovat všem hráčům , kteří dnes nastoupili za ostřílené borce E družstva .Celému družstvu přeji klidné a štědré svátky vánoční a hodně osobních i šachových úspěchů v novém roce 2007.
0x 742x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat