Dva body znamenající postup!!

20.03.2005 08:00 | Turnaje

20.3.2005 se hrálo 10.kolo. 2 šachové ligy. Novoborští opět zvítězili a tak si zajistili již před posledním kolem postup do 1.ligy.Tepličtí nastoupili demoralizováni jen v 7 a oslabeni a tak výsledek 6,5 : 1,5 je zasloužený. Vedli jsm...

20.3.2005 se hrálo 10.kolo. 2 šachové ligy. Novoborští opět zvítězili a tak si zajistili již před posledním kolem postup do 1.ligy.
Tepličtí nastoupili demoralizováni jen v 7 a oslabeni a tak výsledek 6,5 : 1,5 je zasloužený. Vedli jsme tedy hned 1:0 vítězstvím Daleckého kontumačně. Dále zvýšil Kučera na třetí šachovnici s Vaňkem černými v caro-canu.
Po výměně dam získal pěšce a výhodu lehce realizoval.
Mužík na druhé šachovnici si poradil s Kovářem v uherské obraně. V ostrých záletkách se soupeř nakonec chytil, obětoval figuru, tu Mužík ubránil a tradičně zvítězil. Martin Mužík je jedním z nejproduktivnějších hráčů soutěže – blahopřejeme.
Boreš Miroslav na šesté s Vrchotkou, také v uherské, se do soupeře pustil ostře. Po výměnách mu sice útok zůstal, ale nestejní střelci soupeři zajistili remízu.
Vaculík proti Šlangalovi pozičním bojem soupeře přehrál a útok na krále partii vítězně zakončil. Völfl na páté s Kurkou, tradičně poziční hrou soupeře přehrál a v koncovce dámy s jezdcem, proti dámě a střelci se zdálo že výhra přijde co nevidět. Soupeři se však podařilo vyměnit lehké figury a dámská koncovka byla remisová.
Kapitán Roman Boreš na sedmé proti Šťastnému v sicilské nenašel nejlepší variantu a tak se potýkal s problémy až do koncovky. Tam soupeř chyboval a sám remízu nabídl, což Boreš přijal.
Cvek na první šachovnici s Traplem předvedl nejlepší partii zápasu a v napínavém duelu prokázal své kvality i v přesné obraně. Po oboustranných půtkách mu zbyly 2 pěšci více a lehce zvítězil Další kolo se hraje 10.4. proti Litoměřicím doma.
0x 5822x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat