Do Itálie pojede Plát

05.04.2008 08:00 | Turnaje

V krásném prostředí auly bučovického gymnázia se každý rok setkává celá řada mladých šachistů z různých koutů České republiky. Ty vzdálenější sem láká zejména vidina krásné první ceny v podobě poukazu na zájezd do ital...

V krásném prostředí auly bučovického gymnázia se každý rok setkává celá řada mladých šachistů z různých koutů České republiky. Ty vzdálenější sem láká zejména vidina krásné první ceny v podobě poukazu na zájezd do italského Caorle. Ten už si zde v minulých letech vyzvedli např. David Kaňovský nebo opakovaně Radek Kalod. Žádný vzdálenější účastník ale ani letos neuspěl – podruhé za sebou zde totiž zvítězil prostějovský Vojtěch Plát s famózním výsledkem 8,5/9.
Vzhledem k tomu, že o jedinou půlku ho dokázal obrat Michal Zeinert z České Třebové, tak i o jeho 2. místě můžeme hovořit jako o zaslouženém. O třetím místě pak mezi 7bodovými rozhodovalo pomocné hodnocení, které nakonec upřednostnilo zlínského Jakuba Roubalíka před Karlem Kratochvílem.

Od dob mých účastí se turnaj posunul opět o stupínek výše – přímo v sále totiž bylo promítáno dění na prvních 2 šachovnicích. Velice povedenou reportáž z celé akce si můžete prohlédnout na stránkách Jihomoravského šachového svazu, pokud Vás zajímají pouze výsledky, tak využijte Chess-results.
9x 1412x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (9) Aktualizovat
09.04.2008 17:27 | Autor neznámý

a napriklad? nejaky prasarny pod stolem nebo co? ti rikam nenechavej to na moji fantazii, mam ji moc velkou a prasackou :))

07.04.2008 22:50 | Autor neznámý

romison: mogoriny no:-) sak to tam mas napsany;)

07.04.2008 17:19 | Autor neznámý

Sobě uškodit víc nemůže, škodí jen Vojtovi

07.04.2008 13:42 | Autor neznámý

2 Plát M.: už takhle nejste příliš oblíben a myslím že výroky typu "Vaja je magor..." škodíte nejen sobě, ale i Vojtovi...

06.04.2008 14:23 | Autor neznámý

vajo co delas za sachovnici? priznej se ;)

05.04.2008 22:22 | Autor neznámý

Gorčákem pojede. Vaja je magor... Dobrej kluk, ale to co někdy předvádí u šachovnice... rozum zůstává stát. Zeinert- paráda. Zabednil se s Vojtou a já matně vzpomínal na to, když s ním Vojta hrál před roky a taky uhrál remízu.Parádní turnaj,skvělé prostředí,výborní rozhodčí... prostě vše nejlepší.Není nad Bučovice.

05.04.2008 22:14 | Autor neznámý

Loni jsem střelil Vojtovu výhru z nedostatku peněz a pak mě to strašně mrzelo.Letos Vojta určitě s panem Hurtou a Panem

05.04.2008 19:15 | Autor neznámý

tak jenom v krátkosti;) konkurence byla o hodně větší než loni, Zlinaci, Borsicaci, zakerni mali slovaci atd...tzn ze se ocekavali urputne souboje... co musim konstatovat je: Vojta vyhrál zaslouženě! Všecky smetl do jednoho...já po úporné obraně se dostal do koncovky se šancemi na remízu, bohuzel prislo v casovce prehlednuti. a bylo to v haji...s zeinertem to byla takova remiza pojistovaci. Druhe misto obsadil Michal Zeinert cimz sem mu hodne dopomohl já:-( V poslednim kole mi bilejma stacila remiza k zisku druheho mista...ovsem hrubice v horsi sem udelal hrubici a bylo to...diky cemuz me predbehl i kuba roubalik :-( turnaj byl poradatelsky na urovni... myslím ze vsichni se do bucovic za rok radi vrati;) predem se omlouvam za chyby:-)

05.04.2008 17:00 | Autor neznámý

Vojta Plát jede do Itálie (Sardínie) i na Mitropu, tak mu přeju, ať se dobře opálí!:-). A doufám, že pěknou reportáž nám sem teda střihne Vaja:-).