CZECH OPEN 2006 - sobota 15.7.

16.07.2006 08:00 | Turnaje

Velmistr Viktor Láznička absolvoval v sobotu dopoledne šachovou simultánku s účastníky MS školních týmů. „Byla to zajímavá simultánka, vydařila se. Na dětech bylo vidět, že se baví. Užili si to a já taky,“ řekl velmistr po k

Velmistr Viktor Láznička absolvoval v sobotu dopoledne šachovou simultánku s účastníky MS školních týmů. „Byla to zajímavá simultánka, vydařila se. Na dětech bylo vidět, že se baví. Užili si to a já taky,“ řekl velmistr po křtu knihy Rošády pod Špilberkem. „Jen mně vadilo, že jsem musel pořád chodit dokola. To hrozně unaví. Potom jste tak zblblí, že když ještě soupeř přemýšlí, už mu zatáhnete další tah a musí se to vracet,“ zasmál se při vzpomínce na nechápavé výrazy ve tváři svých protihráčů, kterým tento kousek předvedl.
Na 31 partií měl Viktor Láznička hodinu, stejný čas jako jeho oponenti. „Bylo to náročné, ale dalo se to zvládnout. Mí soupeři nebyli zase tolik silní. Nemusel jsem ani tolik přemýšlet, jen jsem přišel a zatáhl,“ dodal. Čtyřiadvacet partií vyhrál velmistr. Nejúspěšnější byly děti ze slovinské výpravy, které všechny Lázničku porazily. „Jsem za tu zkušenost rád a už se těším na další simultánku příští rok,“ sdělil Viktor Láznička.

Prvními třemi koly začala šachová řešitelská soutěž PLYNOSTAV OPEN. Úřadující mistr světa, Polák Piotr Murdzia je na průběžném třetím místě. Vůbec se mu nezdařilo 3. kolo – studie, ve kterém získal pouze 2,5 bodů z 10 možných. V celkovém hodnocení ho tak předběhl krajan Bogusz Piliczewski, na kterého Murdzia ztrácí čtyři body. Nejlepší český řešitel Miloslav Vanka je zatím čtvrtý.
0x 1508x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat