CZECH OPEN 2006 - pondělí 24.7.

25.07.2006 08:00 | Turnaje

Po čtvrtém kole velmistrovského PARDUBICE OPEN zůstali už jen tři hráči s čistým štítem – Poláci Jakubowski a Gajewski a Rus Evdokimov. David Navara se vrátil zpět do nejlepší desítky, je devátý. „S bodovým ziskem spokojený j...

Po čtvrtém kole velmistrovského PARDUBICE OPEN zůstali už jen tři hráči s čistým štítem – Poláci Jakubowski a Gajewski a Rus Evdokimov. David Navara se vrátil zpět do nejlepší desítky, je devátý. „S bodovým ziskem spokojený jsem, s hrou příliš ne,“ okomentoval své dosavadní vystoupení na turnaji. „Ve druhé partii jsem toho divákům moc neukázal.
Byla to velmi nudná remíza,“ litoval zatím jediného ztraceného půlbodu. Na svého čtvrtého soupeře, Bělorusa Maiorova, se podle svých slov příliš nepřipravoval: „Mohly to být asi jenom dvě hodiny. Ještě ani pořádně nevím, co budu hrát. Připravil jsem se jen na dvě možnosti,“ sdělil před zahájeném partie, kterou nakonec dotáhl k vítězství. Kromě Navary figurují na předních místech ještě šestý Robert Cvek a sedmý Vlastimil Babula.

Na ME amatérů stačili šachisté v pondělí odehrát dvě kola. Srovnali tak krok s předchozími dvěma turnaji. V kategorii s ELO < 2200 (POJIŠŤOVNA ČESKÉ SPOŘITELNY OPEN) zbylo po čtvrtém kole osm šachistů se čtyřmi body. 17 hráčů pouze jednou remizovalo. Kategorie s ELO < 2000 (KONTAX OPEN) má už pouze tři šachisty, kteří zatím neokusili porážku. V čele je papírový favorit Alexander Liberman z Ruska. ELO do 1800 mají hráči turnaje OCT OPEN, ve kterém je sedm šachistů bez porážky.
0x 1117x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat