Bánská Štiavnica

16.07.2006 08:00 | Turnaje

Vedle uzavřeného velmistrovského turnaje hraného jako mistrovství Slovenska mužů pro rok 2006 se hrály i 2 otevřené turnaje. Ve vedlejším openu zvítězil Anton Cvičela (2280, Hlohovec), který si vítězství v turnaji zajistil famózní...

Vedle uzavřeného velmistrovského turnaje hraného jako mistrovství Slovenska mužů pro rok 2006 se hrály i 2 otevřené turnaje. Ve vedlejším openu zvítězil Anton Cvičela (2280, Hlohovec), který si vítězství v turnaji zajistil famózním začátkem turnaje, kdy v prvních 7 kolech neztratil ani jedinou půlku. K prvenství mu nakonec stačilo 7,5 bodu.
Za ním skončili dva 7bodoví hráči, konkrétně Cibulka a Hazir. Kompletní výsledky openu B.

V daleko silněji obsazeném openu A, kde startovalo celkem 12 mezinárodních mistrů, byl průběh turnaje mnohem zajímavější. Nejvyrovnanější výkony po celý turnaj předváděl IM Robert Tibenský. Po celou dobu se udržoval na špici a důležitými výhrami v 5.-7. kole (nad IM Hagarovou, IM Tallou a Grecescem) si zajistil výhodnou pozici do finiše. V tom mu stačilo zkušeně poslední kola odremizovat a tím si udržet samostatné 1. místo se 7,5 body. Za ním skončila početná skupinka českých hráčů. Na samostatném 2. místě skončil nadějný junior Jan Příborský z Plzně se 7 body. Jak jste mohli sledovat z našeho průběžného zpravodajství, tak Honza odehrál dobrý turnaj, během kterého ztratil body pouze za 4 remízy a výkonem na úrovni performance 2517 si připíše nejen další cenné elo body, ale podle mých propočtů také splněnou normu IM! Gratulujeme! O dalším umístění rozhodoval již buchholz mezi početnou skupinou 6,5bodových. Až 2. pomocné hodnocení přiřklo bronzovou medaili do rukou IM Vladimíra Tally, se 4. místem se musel spokojit IM Pavel Zpěvák. Se stejným bodovým ziskem ale horším pomocným hodnocením se dále umístili IM Priehoda, IM Berezjuk a FM Kantorík. Kompletní výsledky openu A.

Součástí festivalu byla naslepo hraná partie živými figurami mezi GM Davidem Navarou a GM Sergejem Movsesjanem nebo šachová simultánka právě s těmito dvěma hráči. Na výsledky obou akcí zatím stále čekáme a sdělíme Vám je v nejbližším možném termínu. Co už však můžeme zveřejnit nyní, je výsledek bleskového turnaje. Turnaje hraného v pátek dopoledne před důležitým 7. kolem se zúčastnila řada hráčů z otevřených turnajů, ale také IM Ján Markoš, který zde startuje v uzavřeném turnaji. Právě on měl být největším favoritem a svou roli bezezbytku naplnil, když zvítězil s půlbodovým náskokem před IM Petráněm. Kompletní výsledky bleskového turnaje.