Amber – přehlídka světové elity

14.03.2008 08:00 | Turnaje

Recept, jak nalákat nejlepší hráče současnosti, nám již několikátým rokem ukazují pořadatelé turnaje Amber, který kombinuje hru naslepo a rapid partie. I díky štědré podpoře současného nejlepšího korespondenčního šachisty Jo...

Recept, jak nalákat nejlepší hráče současnosti, nám již několikátým rokem ukazují pořadatelé turnaje Amber, který kombinuje hru naslepo a rapid partie. I díky štědré podpoře současného nejlepšího korespondenčního šachisty Joopa Van Oosteroma se podařilo zajistit cenový fond ve výši 216.000€, což samozřejmě tradičně nalezlo odezvu u nejužší světové špičky.
Své vítězství z loňska bude obhajovat Vladimir Kramnik a hned 11 z celkem 12 účastníků je do 14 místa na světě (chybí pouze 5. Svidler, 7. Shirov a 12. Radjabov), posledním do party je 35. hráč světa Loek van Wely. To přináší famózní průměr 2752, což odpovídá XXI. kategorii FIDE.

V pětihvězdičkovém hotelu Palais de la Mediterranée se každý den odehrají 4 partie (2 naslepo a 2 rapidy), přičemž hrát se začíná zítra od 14:30. Program bývá každý den zakončen okolo 20:30. Volné dny byly stanoveny na 19. a 23. března, takže jedinou změnou oproti dřívějším ročníkům je místo konání – z Monaka se celá událost přesunula do Nice.

Stránky pořadatelů
0x 1230x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat

Kalendárium

Víte o významné šachové
události na dnešní den?

Dejte vědět naší redakci
petr.boleslav@nss.cz