9.kolo 2.ligy v Děčíně

06.03.2005 08:00 | Turnaje

Dnes se hrálo 9.kolo 2 šachové ligy, novoborští si upevnili 1.příčku když porazili Děčín 6:2. Zápas byl však dramatický a ne jednoznačný.Obě mužstva nastoupila kompletní. Vaculík na čtvrté šachovnici se Sejkorou vybojovali t...

Dnes se hrálo 9.kolo 2 šachové ligy, novoborští si upevnili 1.příčku když porazili Děčín 6:2. Zápas byl však dramatický a ne jednoznačný.Obě mužstva nastoupila kompletní.
Vaculík na čtvrté šachovnici se Sejkorou vybojovali teoretický duel, nejprve bojovně odmítl nabídku remízy v sicilské, ale po dalších 10 tazích partie remízou skončila.

Vedení jsme se ujali partií Mužíka na druhé šachovnici s Kánským v pircově obraně. Získal lepší pozici, svou výhodu vystupňoval ve volného pěšce který šel do dámy. Další úder dostali soupeři vítězstvím Völfla na páté šachovnici.s Jandou, černými brilantně odrážel útoky Jandy, nakonec mu zůstal pěšec víc a v časové tísni soupeře získal i figuru a vítězství.
Bohužel M. Boreš s Klátilem neměl svůj den. Zatoulaného jezdce musel zachraňovat obětí pěšce. Klátil byl při chuti a obětoval kvalitu za útok na krále, Boreš se sice ubránil, ale bez tří pěšců za kvalitu a v koncovce podlehl.
Cvek na první desce s Havránkem starším černými v sicilské vynalézavě vylepšil variantu a stál celou partii lépe. Soupeř ještě zkusil obětovat, ale náš mistr mu již nedal šanci a výhodu realizoval - 3,5 : 0,5.
Kučera na třetí s Valešem v poziční hře se dostal pod tlak, ztratil pěšce, ale přesnou hrou pozici v koncovce bez pěšce udržel 4:2.
Dalecký na osmé šachovnice. s Papayem soupeře překvapil. V přechodu z aljechinovy obrany do skandinávské jej sevřel a sebral mu postupně dva pěšce. Ve složité realizaci nakonec v koncovce zvítězil 5:2.
Kapitán R.Boreš na sedmé šachovnici s Havránkem mladším nejprve získal lepší pozici, ovšem strategickou chybou se dostal pod silný tlak a postupně se dostal do prohrané pozice. Naštěstí soupeř promyslel mnoho času a při druhé kontrole odmítl nabídku remízy se dvěma pěšci víc ale s visícím praporkem a nakonec partii na čas prohrál. 6:2.
Další kolo se hraje za 14 dní v Teplicích, potřebujeme vyhrát a to by nám stačilo na postup do 1.ligy.
0x 6070x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat