8.kolo 2.ligy - doma s Úholičkama

20.02.2005 08:00 | Turnaje

20.2.2005 se hrálo 8.kolo 2.šachové ligy,novoborští si upevnili 1.místo vítězstvím se šachovou bohyní Caissou Úholičky 6:2.Novoborští nastoupili bez Cveka a ÚHoličky bez tří hráčů základní sestavy, vypadalo to, že jsou s porá...

20.2.2005 se hrálo 8.kolo 2.šachové ligy,novoborští si upevnili 1.místo vítězstvím se šachovou bohyní Caissou Úholičky 6:2.
Novoborští nastoupili bez Cveka a ÚHoličky bez tří hráčů základní sestavy, vypadalo to, že jsou s porážkou smířeni.
Zápas byl ale dramatický tedy aspoň do časové tísně. Jako první ukončil trochu smolně na 7.šachovnici Dalecký, který se bílými figurami v královském gambitu dostal pod tlak za obětovaného pěšce a bohužel útoku podlehl.

Kontroval kapitán R. Boreš černými. V sicilské vystihl nepřesnost soupeře a získal výhodu za věž a střelce a soupeři již nedal šanci a zvítězil. Stav 1:1.
Vedení jsme se ujali vítězstvím M.Boreše na páté šachovnici s bílými ve španělské. Soupeře zcela přehrál v zahájení a získal figuru, tu posléze obětoval za koncovku 2 střelců a 2 volných pěšců proti věži a snadno vyhrál.
Zvýšil Vrána na osmé šachovnici. Černými v ruské se pustil do soupeře útokem, ten v časové tísni chyboval a Vrána pěkně zvítězil matovým útokem.
Na 4:1 zvýšil Vaculík na třetí šachovnici bílými v sicilské, zajímavým manévrem vnikl do soupeřovy pozice, vyostřil pozici a v časové tísni soupeře pěkně přelstil, získal nejprve pěšce, poté i figuru a vyhrál.
Völfl na čtvrté černými opatrnou poziční hrou se dostal do defenzívy po oběti 2 pěšců soupeře, pěšce však ubránil a partii dotáhl do vítězství.5:1. Mužík na první šachovnici bílými v sicilské tradiční ostrou hrou, soupeře zatlačil do obrany, po mnohočetných výměnách se však výhoda vytratila a v dlouhé věžové koncovce partie skončila remízou.
Poslední partie Kučery na druhé černými ve francouzské, trpělivě čekal na chybu soupeře, kterou sice udělal, ale zisk pěšce v dlouhé věžové koncovce k vítězství nestačil, a tak zápas skončil po remíze 6:2.
0x 6707x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat