7.kolo 2.české ligy

12.02.2006 08:00 | Turnaje

TJ SSZŠ Litvínov vs 1. Novoborský ŠK B 2,5:5,5 12.2.2006 se hrálo sedmé kolo 2. šachové ligy. Novoborští nastoupili proti Litvínovu bez M. Boreše a Litvínov bez Jos. Horáka. Cesta byla dlouhá a náročná a tak se únava projevila a...

TJ SSZŠ Litvínov vs 1. Novoborský ŠK B 2,5:5,5

12.2.2006 se hrálo sedmé kolo 2. šachové ligy. Novoborští nastoupili proti Litvínovu bez M. Boreše a Litvínov bez Jos. Horáka.
Cesta byla dlouhá a náročná a tak se únava projevila a nikdo z nás nestál po jedné hodině hry lépe. Po druhé hodině jsme většinou stáli hůře. Až třetí hodina naznačila průběh utkání.
r> Jako první ukončil partii Völfl na čtvrté šachovnici s Frimlem v sicilské. V zápletkách přehlédl figuru a prohrávali jsme 1:0.
Naštěstí kontroval Kučera Petr. st. na druhé šachovnici s Horákem Michalem. V divoké partii, kdy nebylo jasné kdo stojí lépe, měl pěšce méně, ale mohutný tlak. Vystupňoval svou převahu, dobyl materiál zpět a ve skvěle vedené koncovce svého zkušeného soupeře dorazil a srovnal.
Bohužel Vrána na první šachovnici s nejlepším hráčem minulé sezóny Paganikem se sice dobře držel, ale v časové tísni na soupeře již nestačil - 2:1.
Kapitán Roman Boreš na páté šachovnici s Jeníčkem M., přeborníkem kraje do 16 let, se dostal pod domácí přípravu. V zápletkách však přehlédl pěšce, přichystal léčku, do které se soupeř též v časovce chytil a před matem vzdal. Stav 2:2.
Jínová na sedmé šachovnici s Chmelíkem měla nejvyrovnanější partii, stále se nic nedělo až v závěru v časové tísni se přiostřilo a Chmelík časovku již nezvládl a před pádem praporku vzdal. 3:2.
Dalecký na šesté šachovnici s Jeníčkem Emilem ve Španělské se dostal do mírně horší pozice. Ztratil i pěšce, ale v časové tísni soupeře vše napravil, srovnal materiál a jeho volný pěšec šel do dámy. 4:2.
Na osmé šachovnici Petr Kučera ml. se opět pěkně blýskl s Procházkou. Po dlouhých přestřelkách a výměnách nakonec vybojoval pěšce a po časové tísni svého pěšce brilantně uplatnil ve věžové koncovce. 5:2. A bylo rozhodnuto.
Poslední partie Vaculíka na třetí šachovnici s Horákem Jiřím byla též fascinující. Horák po malé nepřesnosti obětoval přechodně figuru a zůstal mu pěšec navíc. Ve svízelné pozici Vaculík našel nejlepší pokračování a převedl partii do dámské koncovky, kde na něj soupeř již nestačil a s pěšcem víc nabídl smír a tím pečetil vítězství novoborských 5.5:2.5.
0x 1584x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
  • John Wisker

    30.05.1846 18.01.1884

    Anglický šachista a novinář. V roce 1870 patřil do první desítky nejlepších hráčů světa.