4NCL – anglická liga

09.05.2006 08:00 | Turnaje

Celkem 5 Čechů se objevilo na soupiskách letošní anglické ligy, 4 nakonec do této specifické soutěže zasáhli. Nejvýraznějším specifikem soutěže je, že zde neexistují soupisky, ale pouze registrovaní hráči pro daný oddíl. Nezř

Celkem 5 Čechů se objevilo na soupiskách letošní anglické ligy, 4 nakonec do této specifické soutěže zasáhli. Nejvýraznějším specifikem soutěže je, že zde neexistují soupisky, ale pouze registrovaní hráči pro daný oddíl. Nezřídka tedy vidíme, že oddíl má zaregistrováno 50 hráčů a ty pak může na zápas libovolně seřadit. Domácí příprava je nepoměrně složitější:-) Navíc se v soutěži vyskytují hned 3 B-týmy, které ovšem díky libovolnému sestavení hráčů mohou nastoupit jakkoli – tedy i s hráči zamýšlenými pro áčko.
Další důležitou povinností je, že v každém zápase musí za družstvo nastoupit alespoň 1 žena. Nyní se již ale pojďme věnovat samotné soutěži.
Byla totiž po celý průběh velmi napínavá – o mistrovi i sestupujících (padají 3 týmy) se muselo rozhodnout až v posledním kole. Doporučuji se podívat zejména na zápas posledního kola mezi Guildford-ADC 1 a Wood Green 1, který rozhodoval o titulu. Už jen průměr základních sestav - 2617 a 2670 - napovídá, že nešlo o žádné neznámé hráče. Namátkou bych jmenoval Michaela Adamse, Juditu Polgárovou, Alexeye Dreeva, Ivana Sokolova nebo v Čechách dobře známého Ilyu Smirina (na soupisce ŠK Mahrla Praha). Zápas po bojovném průběhu skončil remízou 4-4 a titul tak díky lepšímu skóre slavilo družstvo Wood Green 1 (Adams, Polgárová, Shirov, Bologan, Dreev, Sokolov, Smirin, Tiviakov, McShane, Cramlingová).
Česká účast v soutěži byla zajištěna GM Navarou a IM Jackovou v týmu Slough Sharks a IM Jirkou a IM Černouškem v týmu The Ads. Zazářil David Navara, který v 6 kolech (s průměrem soupeřů 2566, z toho 5x na 1. šachovnici!) neztratil ani půlku a získal další cenné skalpy a elo body. Jana Jacková nastoupila pouze ve 2 zápasech, ve kterých si připsala 1,5 bodu, a svým výkonem rozhodně nezklamala. Družstvo Slough Sharks tak i s jejich přispěním skončilo na pěkném 3. místě.
Méně se bohužel dařilo družstvu The Ads s Jiřím Jirkou (2,5/7) a Lukášem Černouškem (1,5/7) - do posledního kola bojovali o záchranu, která jim nakonec utekla jen díky horšímu skóre. FM Modr, který je v tomto oddíle taktéž registrován, do letošní sezony nezasáhl.
Veškeré statistiky, výsledky jednotlivých kol nebo konečné pořadí soutěže můžete nalézt na stránkách pořadatelů
0x 2245x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat