3. ročník turnaje Junior + Senior 2008 - Zábřeh

10.05.2008 08:00 | Turnaje

Na 1. máje proběhl v Zábřehu nejen tradiční jarmark, ale i 3. ročník rapid turnaje, pořádaného šachovým oddílem TJ LOKO Zábřeh ve spolupráci s Zábřežskou kulturní s.r.o., za finanční podpory Města Zábřeh a celé řady spo...

Na 1. máje proběhl v Zábřehu nejen tradiční jarmark, ale i 3. ročník rapid turnaje, pořádaného šachovým oddílem TJ LOKO Zábřeh ve spolupráci s Zábřežskou kulturní s.r.o., za finanční podpory Města Zábřeh a celé řady sponzorů ze Zábřehu a blízkého okolí. Díky jejich štědrosti si každý účastník odnesl minimálně jednu věcnou cenu. Touto cestou bychom jim chtěli co nejsrdečněji poděkovat.


Turnaj se hrál švýcarským systémem na 9. kol, každý hráč měl na partii 20 minut. Zúčastnilo se 44 hráčů, z toho 8 juniorů a 11 seniorů nad 60 let. Potěšila účast 11 domácích hráčů, dále se účastnili šachisté ze Šumperka, Štítů, Velkých Losin, Loštic, Mohelnice, Uničova, ale i z Olomouce, České Třebové, Zlína, Klatov, Svitav, Bohumína a Kolína.

Vítězem kategorie Senior i Junior se stal nadějný mladý reprezentant Vojta Plát se 100 % výsledkem 9 z 9 bodů. Měl náskok 2,5 bodu před 2. v pořadí René Frnkou z Velkých Losin a na 3. místě největším překvapením Zdeňkem Kropáčem ze Štítů, který předstihl mnoho výše nasazených soupeřů. Z domácích se nejlépe dařilo Jirkovi Zapletalovi (5. místo – při výhře v posledním kole by skončil 2.) a na 13. místě Milanovi Růžičkovi.


medailisté: zleva René Frnka, Vojtěch Plát a Zdeněk Kropáč

V kategorii Junior byl na 2. místě Martin Petráž z České Třebové (celkově 4. místo) a bronz si odnesl Petr Müller ze Šumperka. Mrzí nás slabší účast zábřežských juniorů.
Kategorii seniorů nad 60. let vyhrál pan Báča ze Zlína (celkově 11. místo).
Kategorie nejlepší juniorka zůstala bohužel neobsazena. Turnaj proběhl bez nejmenších protestů v duchu fair play.


Partie Plát - RůžičkaPoděkování zaslouží rovněž „šéfová kuchyně“ Lenka Dobrotová s kolegyní, které se vzorně staraly o žaludky všech přítomných, zvláště guláš byl výborný a rovněž hrabovská slivovice se dočkala ocenění.

Rovněž chci poděkovat svým kolegům, kteří se mnou zabezpečovali turnaj po organizátorské stránce a oželeli možnost si zahrát, jmenovitě panu Karlu Opravilovi (řízení turnaje jako rozhodčí) a Pavlu Krahulovi.

Z turnaje pořizovala záznam TVZ - Televize Zábřeh, od 8.5.2008 bude na jejich webových stránkách www.tvz.cz možnost zhlédnout reportáž z akce, případně si ji stáhnout do PC.

Doufáme, že se turnaj líbil a do příštího ročníku uvítáme větší počet šachistů.

Za organizátory turnaje
Mgr. Pavel Strašil
ředitel turnaje
2x 1740x
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
12.05.2008 08:37 | Autor neznámý

Videoreportáž je přesně na adrese:
www.tvz.cz/aktuality/1341/sachovy-turnaj-v-zabrehu/

11.05.2008 21:37 | Autor neznámý

Vynikající prostředí. Skvělý personál a ceny naprosto lidové. Všem vyznavačům rapidu tento turnaj vřele doporučuji.Ještě jednou děkujeme i s Vojtou.