2.liga pokračovala druhým kolem

06.11.2005 08:00 | Turnaje

1. Novoborský ŠK B - Spartak Ústí 5:3 6.11.05 se hrálo 2 kolo 2.šachové ligy a novoborští v něm nastoupili kompletní. Podařilo se jim zvítězit 5:3. Zápas to byl dramatický až do konce. Zpočátku se hrálo opatrně a až v časovká...

1. Novoborský ŠK B - Spartak Ústí 5:3
6.11.05 se hrálo 2 kolo 2.šachové ligy a novoborští v něm nastoupili kompletní. Podařilo se jim zvítězit 5:3. Zápas to byl dramatický až do konce. Zpočátku se hrálo opatrně a až v časovkách se bojovalo jako o život.
Jínová na osmé šachovnici proti Ondřeji Sýkorovi nedokázala svou únavu, kdy přišla rovnou z práce, ovládnout a ztratila v zahájení pěšce a posléze po honu na její dámu i figuru a partii.
Na třetí šachovnici kontroval Vaculík s Bujakem. Klidnou poziční hrou stupňoval drobnou výhodu a v časové tísni soupeře dorazil a vyrovnal.
Bohužel Vrána na první šachovnici.s Kotkem i přes vynalézavou hru nezískal výhodu bílými a Kotek v jeho oblíbených pozicích, časové tísně Vrány využil a rozhodl matovým útokem.1:2.
Dalecký na sedmé šachovnici proti Přibylovi zabojoval a přes tlak soupeře již ze zahájení se v časovce lépe orientoval a soupeře přelstil a vyrovnal. Völfl s Krskem černými soupeře nejprve přehrál , nechal jej však vyklouznout. Nastražil však soupeři léčku, kdy za pěšce chytil soupeři figuru. Ten sice získal ještě pěšce, ale kompenzace nebyla dostatečná a Völfl zkušeně v koncovce zvítězil. Stav 3:2.
Na dvojce se Kučera Petr st.proti Balínovi dostal pod tlak díky soupeřově přípravě. Vtipně však vynutil výměnu dam a otupil tlak soupeře. Po velkých výměnách partie skončila smírem. Stav 3,5:2,5.
Kapitán R.Boreš na páté šachovnici s Chocholem překvapil soupeře v zahájení. Získal i pěšce, ale v časové tísni nenašel správný plán v dámské koncovce a přehlédl věčný šach soupeře. Stav 4:3.
M. Boreš na šesté šachovnici s Chrzem také soupeře přehrál v zahájení. Poté však soupeře vypustil a výhodu ztratil. Partie se vyostřila a v časové tísni získal pěšce, po kontrole ještě druhého a až před druhou konečnou časovou kontrolou se Borešovi podařilo výhodu realizovat s matovým útokem.
Vítězstvím rozhodl zápas v konečné skóre 5:3. Za 14 dní jedeme do Karlových Varů.
0x 1346x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat