2.kolo Regionálního přeboru

06.11.2005 08:00 | Turnaje

V sobotu 5.11. jsme předehrávali 2. kolo v Žandově. Oslavenec pan Majstr a jeho žena si vybírali potřebné volno. K jeho 50 tinám mu blahopřeje celé družstvo. Služba pana Dufka pak definovala naši sestavu o třech náhradnících . Ti...

V sobotu 5.11. jsme předehrávali 2. kolo v Žandově. Oslavenec pan Majstr a jeho žena si vybírali potřebné volno. K jeho 50 tinám mu blahopřeje celé družstvo. Služba pana Dufka pak definovala naši sestavu o třech náhradnících . Tito se ukázaly v dobrém světle a jejich hra nedávala soupeři velké šance na zisk bodů. Remízy uhráli jak Ráďa Kouhout, tak Olda Mahdal a rovněž partie pana Frommla doyena klubu byla dlouho rovná.
Malé zaváhání v koncovce soupeř využil v obsazení sedmé řady dámou a věží a vynutil si výhru matovým útokem. Pěkně zahájili naši hráči na první a druhé šachovnici, kde Honza Oreský v dobře zvládnuté sicilce nedal soupeři šanci a černými zvítězil.
Ještě dříve ukončil partii pan Rajman, který v dámském gambitu přehrál soupeře a získal v zahájení figuru, kterou zrealizoval v rychlou výhru. Nevedlo se příliš naší čtvrté desce, kde Vláďa Mareček dlouho odolával zkušenému Šumovi, ale po špatné výměně dam se dostal pod tlak a soupeř si postupem pěšce do dámy vynutil výhru. Výhru měl na desce Jirka Majstr mladší ale po komplikované koncovce J+V a pět pěšců přehodil po výměně figur tahy a partie skončila remízou.
Za stavu 3,5: 3,5 zůstala rozehraná partie obou kapitánů, kdy výsledek partie určil výsledek utkání. V té době již černý získal zpět v zahájení ztraceného pěšce a rozehrála se koncovka dvou jezdů a pěti pěšců proti čtyřem ve prospěch kapitána Nového Boru. Ten však začal prodělávat již příslovečnou časovou tíseň a z poslední hodiny mu zbývalo jen 10 min. a nejasná hra nevedoucí ke konci partie. Zariskoval a přechodem do koncovky, ve které si po chybném propočtu bílý nakonec postavil dámu a černý zároveň prohospodařil veškerý čas.
Domácí zvítězili 4,5.3,5 a naše družstvu si na první vítězství v tomto ročníku musí počkat.
0x 1328x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat