1.Novoborský 6,5 - 1,6 Litvínov

16.01.2005 08:00 | Turnaje

Dne 16.1.2005 se hrálo 6.kolo II.šachové ligy. Novoborští i litvínovští šachisté nastoupili kompletní.První ukončil svou partii kapitán R.Boreš s Jeníškem Emilem. Po gambitovém zahájení mu soupeř vrátil pěšce a výhoda se vytra...

Dne 16.1.2005 se hrálo 6.kolo II.šachové ligy. Novoborští i litvínovští šachisté nastoupili kompletní.
První ukončil svou partii kapitán R.Boreš s Jeníškem Emilem. Po gambitovém zahájení mu soupeř vrátil pěšce a výhoda se vytratila a R.Boreš s nabídkou remízy souhlasil. Poté se Novoborští ujali vedení v partii Cveka na první šachovnici s Michalem Horákem.
Robert Cvek svého soupeře pozičně přehrál a stupňoval svou výhodu ve formě volného pěšce, který šel do dámy a vyhrál.
Vedení upevnil Miroslav Boreš na šesté šachovnici s Jeníčkem Michalem. M.Boreš získal sice výhodu hned v zahájení po pasivnější hře soupeře, po nepřesnoti však výhoda byla vykompenzována soupeřovou protihrou, ve složité pozici souhlasil M.Boreš s nabídnutou remízou.
Zdeněk Vólfl na 5.šachovnici s Miškovským zvolil opatrné zahájení a po mnohočetných výměnách získal výhodu lepšího jezdce proti soupeřově střelci. Svou výhodu stupňoval a zajistil tak další bod.
Petr Kučera na 3.šachovnici s Hrbolkou st. získal v zahájení výhodu kvality a svou výhodu vystupňoval k vítězství v koncovce. Martin Mužík s Hrbolkou ml. svojí ostrou hrou hned v zahájení získal iniciativu a nakonec útokem zvítězil.
Břetislav Dalecký na 8.šachovnici s Reitingerem ve velmi dramatické partii plné mnoha zvratů, se nejprve dostal pod téměř smrtelný útok po oběti soupeřovy figury. A když dále pěšci stály na 7.řádě, nedával již B.Daleckému nikdo žádnou naději na udržení. B.Dalecký musel odevzdat materiál, ale podařilo se mu zkonsolidovat pozici i bez figury a to zejména pomocí dvou spojených pěšců, kteří mu zajistili nakonec vítězství.
Poslední partii v tomto zápase hrál Martin Vaculík na 4.šachovnici proti Frimlovi. M.Vaculík držel obětovaného pěšce, za kterého se dostal pod drtivý útok. Soupeř získal výhodu dvou figur za věž a v předlouhé koncovce a díky své houževnatosti a trpělivosti svou pozici udržel a uhájil remízu a konečné vítězství celého novoborského družstva 6,5-1,5.
Další kolo se hraje v Krásné Lípě.
0x 7934x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat