1.kolo Regionálního přeboru

16.10.2005 08:00 | Turnaje

1. Novoborský ŠK – TJ Krásná Lípa B 2,5 - 5,5V prvním kole regionálního přeboru západ nám los vybral hned soupeře nejsilnějšího, družstvo Krásné Lípy B. Soupeř převyšující naše hráče jak zkušenostmi, tak aktuelním E...

1. Novoborský ŠK – TJ Krásná Lípa B 2,5 - 5,5
V prvním kole regionálního přeboru západ nám los vybral hned soupeře nejsilnějšího, družstvo Krásné Lípy B. Soupeř převyšující naše hráče jak zkušenostmi, tak aktuelním Elem byl pro domácí celek tvrdým oříškem.
Začali jsem všichni poměrně opatrně a oťukávali soupeře. Po zahájení bylo jasné, že tuto fázi boje soupeř zvládl o něco lépe a ve většině partií měl mírnou výhodu.
V zahájení ztratila pěšce paní Majstrován a přes vynalézavou obranu hrozících matů nakonec vzdala ve 30. tahu, kdy nebylo ještě rozhodnuto, ale pozice byla objektivně pro bílého vyhraná.
Zpočátku klidná partie kapitána Koudelky přešla po ztrátě pěšce do divoké střední hry ve které pustil černý našeho hráče do hry, ale přesnými tahy, kdy dobrou obranu kombinoval s útokem na slabého krále a v časové tísni bílého vyhrál.
2:0 nebyl dobrý začátek pro domácí a čekali jsme na první zlepšení skóre. To zařídil Jirka Majstr starší , když po přesné hře nenašel zkušený soupeř O. Štefanik dobrou protihru a v 36. tahu prohrál na čas. Další zaváhání pana Raymana na 4. šachovnici, kdy pro protihru obětoval figuru za dva pěšce začalo zavánět debaklem domácího týmu. Z horších pozic však vydolovali remízy Jirka Majstr mladší a Láďa Mareček a bojovalo se na prvních dvou šachovnicích. Pan Dufek v pozici střelec proti koni, kdy soupeř měl pěšce navíc v koncovce s nadějným Buchcarem vzdal v 60. tahu a Honza Oreský ustál věžovku, kdy soupeř měl dva volné pěšce na h a f sloupci a po šesti hodinách hry se soupeři dohodli na remise.
Se silným soupeřem jsme tak uhráli vcelku přijatelný výsledek a uvidíme jak se bude dařit v dalších kolech, kdy nastoupí i další hráči kromě základní sestavy.
0x 1660x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat