1.kolo - 2.liga

16.10.2005 08:00 | Turnaje

Bonex Teplice 4:4 1.Novoborský ŠK B16.10. zahájila 2.šachová liga 1 kolem. Novoborští již nebyli favority zápasu a tomu napovídal i průběh zápasu, který mohl skončit jakkoliv. Novoborští nastoupili bez Kučery Petra st. a bylo znát...

Bonex Teplice 4:4 1.Novoborský ŠK B
16.10. zahájila 2.šachová liga 1 kolem. Novoborští již nebyli favority zápasu a tomu napovídal i průběh zápasu, který mohl skončit jakkoliv.
Novoborští nastoupili bez Kučery Petra st. a bylo znát toto znatelné oslabení. Zápas se ovšem rozhodl v časových tísních.
Jako první ukončil svou partii kapitán R.
Boreš s Vaňkem na 4 šachovnici. Zahájil směle bílými gambitem, obětoval 3 pěšce, postupně mu však soupeř pěšce vracel až útok vyšuměl a Boreš místo aby trpělivě bránil s pěšcem méně a dvojicí střelců, přehlédl rozhodující oběť figury a prohrál.
Kučera Petr. ml. na osmé šachovnici ve své premiéře se blýskl proti Kurkovi brilantní hrou. Měl na víc než remízu, která byla pěkným úspěchem.
M. Boreš na páté šachovnici proti Dvořákovi se dlouho trápil, soupeř si dovolil i obětovat za útok, naštěstí nekorektně. Boreš pozici vylepšoval a v časové tísni Dvořákovi odebral věž a zvítězil a vyrovnal. Vaculík na druhé šachovnici proti Kovářovi se dostal bílými pod tlak, ale zkušeně odrážel výpady soupeře a s blížícím se nedostatkem času souhlasil s remízou.
Vrána na první šachovnici s Traplem měl těžkého soupeře, nedal se však zastrašit a naopak se do velkého soupeře pustil. Získal i výhodnější pozici, bohužel však spotřeboval mnoho času a tíseň mu byla osudná v podobě matového útoku, který přehlédl. Stav 3:2.
Naštěstí odvrátil tlak teplických Dalecký na šesté šachovnici s Novákem. Novák jej těžce trápil, Daleký přišel i o pěšce, ovšem Novák v časové tísni hrál jako vyměněný a pěšce nejen vrátil, ale i ztratil a pozice se mu zcela zhroutila a bylo vyrovnáno.
Jínová triumfovala na sedmé šachovnici s Rödlem, v zahájení získala pěšce, poté odebrala trochu odvážně i druhého a uchýlila se k trpělivé obraně, kdy soupeř ztratil mnoho času úvahami o útoku, který však odrážela. V tísni soupeře mu chytila dámu a získala cenný bod 3:4. Bohužel Völfl na třetí šachovnici s Hadrabou měl silného soupeře, který se na Völfla připravil, zatlačil jej do obrany. Völfl se vydal na odvážnou cestu dámy za protihrou a Hadrabovi se podařilo získat dámu za věž a střelce. Tuto výhodu vystupňoval v časové tísni až k vítězství a tak remíza 4:4 byla spravedlivá.
V novém hodnocení máme 1 bod, za vítězství by byly 3. 2 kolo hrajeme 6.11.doma s Ústím.
0x 1618x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat