Online tréninky a online zahájení na měsíc duben/apríl v roce 2021

05.04.2021 10:34 | Turnaje

První dva tréninky budeme pokračovat pěšcovou strukturou (tedy strategií). Rád bych probral pěšcovou strukturu, kde má bílý pěšce c4 (nebo c2 či c3) a d4 (chybí mu e pěšec) a černý má strukturu c6 a e6 bez pěšce na d sloupci.

Online tréninky (duben/apríl)

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/E5RX/


První dva tréninky budeme pokračovat pěšcovou strukturou (tedy strategií). Rád bych probral pěšcovou strukturu, kde má bílý pěšce c4 (nebo c2 či c3) a d4 (chybí mu e pěšec) a černý má strukturu c6 a e6 bez pěšce na d sloupci. Tato struktura je docela dost častá, vzniká často, když černý bere ...dxe4.
Může vzniknout například ze zahájení: caro-kannu, skandinávské, slovanské/poloslovanské, aljechinky atd. Tato struktura může vzniknout i opačnými barvami ( např. Londýn, Colle atd.).



Zde je samozřejmě důležité, zda je bělopolný střelec černého na c8 (pasivně), nebo na f5 či g4 (aktivně). Podíváme se (samozřejmě) na oba příklady. Právě bělopolný střelec černého hodně vypovídá o této struktuře (a jak se s ním černý vypořádá), zda je, či není OK pro černého. Na všechno se podíváme a ukáži vám i "vlastní recept" na tuto strukturu.



V dalších dvou trénincích bych se chtěl podívat na (vele důležité téma) manévrování/lavírování. Když jsme probírali pěšce, tak jsem několikrát vzpomenul, jak je důležité umět správně manévrovat a lavírovat. Obzvláště, když máme statickou pozici. Pamatuji si, jak jsem se to kdysi učil ještě z papírů, které psal na stroji pan Hora.
Manévrování/lavírování je samozřejmě o figurách a jsem rád, že se opět zaměříme na figury. Myslím si, že právě manévrování/lavírování (umět to) je vizitka silného hráče. Jistě si vzpomenete na vaše partie, kde vás (silnější) soupeř "umanévroval", respektive přehrál jakoby z ničeho.



Jelikož se jedná o nové téma, všechno pořádně vysvětlím a začnu základy - upřímně není to snadné téma - a postupně budu přidávat na složitosti/obtížnosti. Počítám s tím, že tomuto tématu se budeme věnovat i v dalším měsíci. Je to jedno z nejdůležitějších témat šachové strategie. (A moje velmi oblíbené).



Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:


1.díl pěšcové struktury c4/d4 x c6/e6                   6.4. 2021

2.díl pěšcové struktury c4/d4 x c6/e6                  13.4. 2021

1.díl manévrování/lavírování                               20.4. 2021

2.díl manévrování/lavírování                               27.4. 2021

Jde o čtyři díly za měsíc duben/apríl v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.


Online zahájení (duben/apríl)

Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/abgp/



Pokračujeme dále s královskou indickou za černého. Nyní se zaměříme na systémy s 5.Sd3 a 5.Jge2. Jsou to docela "nepříjemné" systémy a mám na ně i chmurnou vzpomínku, kdy jsem prohrál černými v crazy partii s Tomášem Krausem. A stál jsem na prohru hned po zahájení.
Jde tedy o pořadí tahů: 1.d4 Jf6 2.c4 g6 3.Jc3 Sg7 4.e4 d6 a nyní tedy 5.Sd3 nebo 5.Jge2. V prvním tréninku se podíváme na 5.Sd3 a ve druhém pak na 5.Jge2.


Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

11.díl     KID systém s 5.Sd3                        8.4.2021

12.díl     KID systém s 5.Jge2                     22.4.2021

Jde o dva díly za měsíc duben/apríl v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".
 
Robert Cvek


0x 1917x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované