Olympiáda den čtvrtý Slovenská fantazie

02.08.2022 03:52 | Domácí zprávy

Čtvrté kolo mělo být příjemným kolem až na mužský tým Slovenska, který měl přetěžkého soupeře z Ukrajiny. Ale jak už se stalo nespočetněkrát na olympiádě a určitě ještě stane, souboje s outsidery jsou těžké a záludné.

Česká reprezentace

Muži měli za soupeře Severní Makedonii. Chtělo by se napsat, že zápas musíme jednoznačně vyhrát, ale na olympiádě nejsou snadné zápasy. Zhruba po 2 hodinách hraní zápas vypadal pro nás dobře, ale nic extra. David Navara měl rovnou pozici, Zbyněk Hráček na dvojce (Van pauzíroval) měl lepší koncovku, Peťo Michalík na trojce nejasnou pozici a na čtverce měl Vojta Zwardoň podle stroje lepší pozici, jenomže... Jenomže černý zahrál 13...Jg4!? V tento moment hlásí stroj jasnou výhodu bílého, ale když se na to dívám jako šachový praktik, tak mi není nic jasného, pozice je chaotická a černý může mít nebezpečný útok. Ironií je, že sotva jsem dopsal předchozí větu a podíval jsem se, co se stalo, zahrál bílý 14.h3 a hodnocení se měnilo. Byla to prostě přesně ta pozice, kde se může stát "leccos". 

-
. kolo -

Po další hodině to bylo ještě drsnější na sledování. Zbyňa OK, David mírná iniciativa, ale po 20.Va3! jsem měl přímo "fyzický" strach z pozice Peťi a Vojta s "pobořeným" královským křídlem také pěkně brnkal na nervy fanouškům. 


-
. kolo -

Ještě, že máme Davida, protože ten pomalu ale jistě přehrává svého soupeře - až jeho soupeř chybuje a přechází do prohrané koncovky SxJ. A zkušeného borce ZbyňkaZbyněk v koncovce pomalu ale jistě zvyšuje (svůj) sloupec hodnocení. Zdá se, že zápas musíme vyhrát, otázka ale je, o kolik?

Nakonec, jaká ironie!, David jen remízuje (!!) A vyhrává jak Peťo, tak i Vojta, ale jak uvidíte z ukázek, bylo to docela maso :-) Klíčové ale je, že tento zápas vyhráváme jasně 3,5:0,5.


Ženy také neměly lehký zápas. Sice byly s Kanadou podle ela favoritem, ale elo zde může být dost zrádné. Klíčové bylo, že Joanna Worek záhy po zahájení získala "přivyhranou" pozici, navíc černými a navíc na jedničce! To byl - podle mne - klíčový prvek tohoto zápasu. Navíc na dvojce měla krásnou pozici Karolína Pilsová. Ale zápas nakonec rozhodla Anna Marie Koubová, která vyhrála a ukazuje se jako zabiják našeho týmu! Vyhráváme s Kanadou 2,5:1,5

Slovenská reprezentace
Muži měli těžkého soupeře, Ukrajinu. Zápas se ale vyvíjel dobře. Na první šachovnici Jerguš Pecháč držel příjemnou pozici s GM Korobovem. Na pozici jsem se více díval někdy po 18...dxe4 a věřil jsem, že Jerguš alespoň remízuje. Byl to přesně ten typ pozice, který hraje výborně.
Na dvojce rozehrál černými figurami Viktor Gažík draka s GM Volokitinem. Viktor obětoval pěšce, dokonce v koncovce. Pravda ale je, že po 19.a4 se mi zdálo, že má černý relativně dobrou pozici.
Na trojce sehrál velmi dobře zahájení Juraj Druska s GM Kuzubovem a po 21.g4! bylo jasné, že bílý hraje na výhru a zcela oprávněně.
A na čtvrtce sehrál zajímavou španělskou černými Chris Repka s GM Sevčenkem a po 19...Se7 byl černý zcela OK. Takže tento moment byl zápas více než OK.


-
. kolo -
Po další hodině sledování: Jerguš stojí na výhru se super silným velmistrem Korobovem! A ostatním šachovnice jsou více než OK. Porazí Slovensko Ukrajinu?? Juraj výborně 25.Ved1! to je blízko! A PRÁSK! Viktor bere věž na h1 a stojí jasně na výhru, to vypadá na DRTIVÉ VÍTĚZSTVÍ SLOVENSKA (!!)

-
. kolo -

Ale i zde - to jsou prostě šachy! - nejenom, že nevyhrává úplně vyhranou pozici Juraj, ale dokonce ji prohrává, ale přesto Slovensko poráží Ukrajinu 2,5:1,5. Fantastický výsledek slovenského týmu!Ženy měly Singapur a byly v zápase velkým favoritem, ale ani zde to nebyl lehký zápas. Šachy jsou někdy opravdu kulaté, protože nakonec zápas rozhodla Alena Mrvová, která ale po zahájení stála na ručník, ale klíčové je, že Slovensky poráží Singapur 2,5:1,5.

Překvapení čtvrtého kola

USA Uzbekistán 2:2 (!!!) Tak to netřeba komentář. Izrael poráží Nizozemí 2,5:1,5 což je také nečekaný výsledek.


Chudák MagnusNorsko jen remizuje s Mongolskem a to Magnus vyhrál. Dánové se opět mohou pořádně napít, nyní prohráli s Lotyšskem. A remízu v zápase Brazílie Bangladéš asi čekal málokdo. 

Bacha na borce ze Zambie, sejmuli totiž Egypt. Urodilo se toho ještě více, doporučuji prostudovat výsledky

Robert Cvek 

83x 7712x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (83) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Jirikovka@post.cz

V čekej! Jako pachatel budeš odsouzen!

+2 /-0 | 02.08.2022 19:34

Agent Voňavka

Jirikovko, uz se nemuzu dockat! :-D

+1 /-1 | 02.08.2022 19:22

Jirikovka@post.cz

V u tebe je pravda pokroucená víc jak paragraf! Lhals jim perfektně! To,ale není konec! Přijde další předvolání!

+3 /-0 | 02.08.2022 19:18

giocozo
Den pátý...Slováci kouzla zbavení. Uzbeci zřejmě slušnej oddíl a naši mistrovsky.
+2 /-0 | 02.08.2022 16:59

Robert Cvek
Článek napsaný a poslaný, video natočeno. Dneska (pro naše barvy) jednoduše: dokonalé kolo :-)
+3 /-0 | 02.08.2022 16:51

sarmatam
.....jinak ženské čr .....dnes taky masakrální.....já tam vidím 3 resulty ......supéééééééér........
+2 /-0 | 02.08.2022 15:19

Agent Voňavka

Sedim na pivku a David krasa. Van vyhranej uz dlouho, Michalik snad remis a Zwardunek by mel taky vyhrat. Konecne dobry zapas od nasich. Jen tak dal!

+6 /-0 | 02.08.2022 14:51

Petr Koutný

Dnes jsem objednal další změny na nss....Změní se barvy, změní se diskuze...Když se bude někomu mazat komentář, pošle se mu automaticky email, když bude někdo banován a nebo odbanován, pošle se mu email. Dále, diskuze by se mohla řadit do linků, tak aby bylo jasné, kdo na co komu odpovídá...Kdyby Vás něco napadlo, díky...Pokusíme se najít způsob jak sekce soutěže družstev obnovit ( zatím nevíme jak) .... tak díky když tak za tipy...popřípadě i na koutnyy@gmail.com 

+6 /-0 | 02.08.2022 14:19

sarmatam
....a Jerguš má zítra svátek.......škoda .....
+2 /-0 | 02.08.2022 14:17

Agent Voňavka

A Jirikovka muze chodit bonzovat az do Vanoc, dement starej :-) Prestupkova to pozastavila, zadna pokuta a ani se Jirik nemuze odvolat :-)))

+5 /-2 | 02.08.2022 13:48

sarmatam
.......Jerguš dnes uš neskvétá.....uš zvadl.......
+2 /-0 | 02.08.2022 13:40

ciki333

Petan

Osobně za klíčové z hlediska čtenosti považuji dobře vyvážený mix článků. 75% seriózní žurnalistika, 25% "drby." Ať se nám to líbí, nebo ne, bulvár přitahuje pozornost. V populaci převažují lidé, kteří po návratu z nudného zaměstnání si nezatěžují hlavu intelektuálními kydy a raději čtou, s kým právě "píchá" Agáta Hanychová...Bohužel (bohudík?), tak to je. Šachisté nejsou vyjímkou. Italský režisér Fellini točil skvělé filmy pro náročného diváka. Nicméně když ve vedlejším kině hráli Troškovu komedii Slunce, seno...Který sál zel prázdnotou? Důležitá je pestrost, aby každý z návštevníků nss si našel to své. K čemu by bylo duu RaP psát sofistikované vědecké práce o šachu, když by sem lezl jenom Pavel Holásek + 200 podobných pacientů? Čtivost zajišťují i pisatelé v diskusích aka Oldřich Kuželka, Semod, Rubinus, z opačného politického spektra HW, David B., Krolop a mnoho dalších. Web musí poskytovat interaktivitu mezi majiteli a čtenáři. Jedině tak vzkvétá...

+4 /-2 | 02.08.2022 13:33

Petan

Re Ciki: Pokud z toho chce mít PK klasický bulvár, tak mládežnické čtenáře opravdu nepotřebuje.  Co se týče výchovy šachové mládeže, tak pan Chrz zase až tak úplný mimoň není. V jeho klubu se mládeži věnují dost intenzivně, takže k tematu má co říct. Na druhou stranu docílit dokonale slušnou diskuzi je tak trochu scifi. Doporučovat šachistům studijní materiály na internetu podle kritéria zda tam je či není povolena diskuze asi nebude ta pravá cesta.

+3 /-0 | 02.08.2022 13:09

Pavel Ch

Ciki, já uvedl i konkrétní příklad, 

čeho litovali trenér a trenérka Třince, když dali své šachové škole odkaz na nss a koment VP a rodiče jim pak spílali.

To se řešilo i tady, když si Petru Koutnému stěžovali. Petr pak Vojtu vyhodil od komentování.  

A psal jsem z trenérského pohledu, že trenér musí být opatrný, i když píše žákům jen třeba link na olympiádu nebo něco jiného. Protože rodiče trenérovi věří a link neověřují. Ale rychle se může obrátit proti němu a ztratit důvěru. Když zjsití, co také se tam děti v diskuzích dočtou.

    Internet je dobrý sluha, ale zlý plán, přečtěte si o tom něco, právě s ohledem na mládež.  

Trénuji přes 30 let a i tyto věci musí trenér řešit a v tomto ohledu se vzdělávat a na to myslet. 

+3 /-3 | 02.08.2022 12:59

ciki333

Bezdětný pan Chrz udílí knížecí rady, jak vychovávat ratolesti... Kdyby někdo neznal význam termínu chucpe, tak to jsou všechna Pavlova pedagogická doporučení. Dětičky tvoří zanedbatelný segment čtenářů nss. Některé zdejší články jsou nepřístupné mládeži do 18-ti let věku...Nelze do nekonečna brát ohledy na dítka a hlídat, co kdo napíše...Primární platformou určenou nezletilcům jsou stránky ŠSČR. Tam je potřeba, aby admin kontroloval obsah příspěvků. 

Stručně, nss je džungle plná dravých šelem, kde by se děti bez dozoru neměly samy pohybovat...

+4 /-4 | 02.08.2022 12:49

sarmatam
......DNESKA .....mladí Indové s ESP....supééééér .....du SLEDOVAT........
+2 /-0 | 02.08.2022 11:59

sarmatam
........ROZHOVORY ......jsou prostě TOP......to si aspoň uděláš o tom co odpovídá , obrázek....... doporučuji udělat rozhovor (pohovor) s panem Chrzem, samozřejmě aš bude mít na to náladu a samozřejmě si nachystat ty správné otázky......předem děkuju té i té straně a hodně lidí tady na nss i fšeobecně , budou zajímat odpovědi pana PAVLA CHRZE......
+2 /-0 | 02.08.2022 11:57

Robert Cvek
HH: děkuji. Jen k tomu napíši, že vyhovět se každému nedá a máto svůj vývoj a každý ho vidí jinak a chápu toho, kdo zde nechodí nebo chodí, ale nečte diskuzi. Ale rád bych napsal jednu věc. Dobře si pamatuji vznik nss, byl jsem první titulovaný hráč společně s Martinem Mužíkem (FM) co začal hrát za Nový Bor. Novoborské šachové stránky fungovaly (kdysi) tak proto, protože se platilo těm (titulovaným hráčům - nevím jak a zda se platilo redaktorům bez šach. titulu), kdo zde psali a nebyly to špatné peníze. Netuším jaký byl měsíční rozpočet, ale musel být řádově desítky tisíc korun. Chci tím jen napsat, že s takovým rozpočtem se dobře vzpomíná jak to kdysi bylo, ačkoliv i tak s tím bylo -samozřejmě- dost práce.
+4 /-0 | 02.08.2022 11:46

xdavx x

honzo, ono je strasne jednoduche kritizovat uroven diskuzi, kterou nikdo nemuze uplne ovlivnit.. co me ale prekvapuje, je to neustale zehrani. Kdyz si totiz sednu v kupe vlaku k nejake parte lidi, nebo zaposloucham do hovoru lidi v restauraci, nebo kdyz jsem si behem partie odskocil na cigaretu a zaslechl nejaky rozhovor, nemel jsem vubec pocit, ze dotycni znaji osobne kaju marika, ctou dostojevskeho a poslouchaji evu s vaskem... 

+3 /-3 | 02.08.2022 11:35

Honza Hučín

Aby to nevypadalo, že Pavel Chrz je jediný toho názoru, chci za sebe prohlásit, že také velmi oceňuji práci pánů Cveka, Koutného a dalších pro tento server, ale zároveň mě velmi mrzí příšerná úroveň diskusí. Procházím je už jen zřídka a je to utrpení. Dřív jsem na NSS chodil často a rád právě kvůli novým a zajímavým příspěvkům v diskusích, dnes už takovou motivaci nemám. Respektuji, že provozovatel serveru nastavuje vlastní pravidla a formuje si komunitu podle sebe. Já už ale tady, řečeno s Josefem Tkalounem z Vratných lahví, nejsem rád.

+4 /-3 | 02.08.2022 11:26

Jirikovka@post.cz

To jsou skutečně mladíci! Uvidíme zda zvítězí zkušenosti nad mládežnickým elánem! U mládežníků často Elo neodpovídalo jejich výkonnosti! Mládežníci měli mít Elo vždy vyšší!

+3 /-1 | 02.08.2022 10:35

Robert Cvek
Jsem rád, že epos o ideálním trenérovi skončil. Zajímavější je, se podívat na ročník narození našich soupeřů. Gan-Erdene, Cukr: ročník 2003, soupeř Vojty (má 3/3!) Bilguun, Sumiya: ročník 1997 soupeř Peťi Amartuvšin, Ganzorig: ročník 2005 soupeř Vana Batsuren, Dambasuren: ročník 2004 soupeř Davida Velmi mladý tým. Jsem moc zvědav na dnešní zápas.
+2 /-0 | 02.08.2022 10:31

sarmatam
......teď jsem se deset minut smál.....díky PK,RC ,PBCH :-).....DU KUKNUT ......s kým hrajou ti mladí Indové dnes......to jsou u mě borci.......a fandííím i jim......
+2 /-0 | 02.08.2022 10:14

Pavel Ch

Petře,

rozdíl je zakazovat a doporučovat (dávat odkazy) na přínosné a závadné věci.

V tom doporučení se musí mít trenér hodně na pozoru a nesmí se splést.

 

A Ty jako rodič dcer, určitě také čteš z pohledu rodiče odborné články o bezpečnosti dětí na internetu. Doufám, že jo.

+5 /-1 | 02.08.2022 10:11

Pavel Ch

Roberte, Petře, nechme toho, já vás chápu,

chlapovi co druhý chlap odtáhne ženskou také nevysvětlíte,

že ten druhý v něčem jiným není až takový padouch, jak si myslí a největšího ražení a bude se mu kudla v kapse otevírat při jakémkoliv náznaku jeho jména.

 

 To samé je pro vás svaz, který vás dle vašich slov hrubě poškodil. 

 

 Já jen napsal, že mne mrzí, že se to tu řeší při olympijském tématu a hezkých článcíchsad o olympiádě. A hlavně, že jste naprosto nesmyslně a zbytečně zaútočili na Lenku Kůsovou. Kterou navíc zná spousta mládežníků a rodičů z turnajů. A věřte, že se postaví na její stranu.

+4 /-1 | 02.08.2022 10:08

Petr Koutný

Pavle - musím letět. Poslouchej - neříkám Tomášovi či Matějovi co mají dělat ve svém čase. Je mi jedno co čtou, co sledují, co dělají. Nebo si myslíš, že jim zakazuji číst web šachového svazu a nebo se bavím o lupárnách na svazu? To ho přeci a mě v tomto okamžiku nezajímá. Mě zajímá to, jaký má progres a zbytek je jeho život. Až budeš mít děti, pochopíš o čem mluvím. Mám dvě dcery a myslíš si, že mě poslechnou, když jim řeknu, ať něco nečtou a nebo nesledují? :) No nic, toto nemá cenu, klidně dětěm zakazuhte třeba jíst brambory, mě je to jedno...Toto ale není můj styl a toto nikdy dělat nebudu....Musím letět. Petr 

+4 /-2 | 02.08.2022 10:07

Pavel Ch

Petře, nepovídej, máte far plán co Tomík i sám probírá a z jakých knížek, zdrojů,

měl by to mít každý trenér se žákem. To se zeptej zkušenějích.

+3 /-1 | 02.08.2022 10:01

Robert Cvek
Proč se mne na to ptáš?
+2 /-1 | 02.08.2022 10:01

Pavel Ch

Opravdu nemají Roberte trenéři psát o prázdninách dětem,

že probíhá olympiáda a přidat link, kde jí mohou sledovat? 

To slyším poprvé.

+3 /-1 | 02.08.2022 09:59

Petr Koutný

Pavle - Tomášovi neříkám co má číst, co má sledovat, jak má žít, co je správné a co je špatné. Trénujeme šachy a nic víc. Zbytek nechávám na něm. To jen tak, když ses ptal. 

+3 /-1 | 02.08.2022 09:58

Robert Cvek
Pavle: mne by ani ve snu nenapadlo svému svěřenci, libovolně starému, doporučovat či nařizovat, jaké má číst/nečíst stránky. To bych si připadal nejenom jako idiot, ale také jako ... . To není můj svaz a je mi jedno co mi píšeš.
+3 /-1 | 02.08.2022 09:49

Jirikovka@post.cz

Naším reprezentantům přeji proti Mongolsku úspěch! Mongolové nejsou žádní saláti,když dokázali remisovat s Norskem,proto se nesmí podcenit!

+3 /-1 | 02.08.2022 09:48

Jirikovka@post.cz

Pane inženýre! Víte co je to aktivita? Ta je na NSS vítána! Ta NSS vydělává!

+3 /-1 | 02.08.2022 09:46

Pavel Ch

Roberte, Petře, mluvíte o něčem jiným. Já o tom, co dělá opravdu dobrý a zkušený trenér, který by měl být (krom znalosti šachů) i pedagogem. Petře, Tomíkovi přece doporučuješ, co má studovat, né? A pak ještě, co mají děti sledovat. A to je o čem píšu, na co doplatili v Třinci trenéři a pak vám spílali za Vojtu P., že ji to rodiče  oplátili o pusu.    

A už  jen technická Roberte: Ne můj svaz, ale "náš" (viz id 91).

+3 /-1 | 02.08.2022 09:44

xdavx x

je zde 48 prispevku, z toho 21 jirikovky... to neni spam? ja bych tedy rozhodne uvital filtr. fakt se mi nechce neustale narazet na blaboly senilniho grafomana.

+2 /-2 | 02.08.2022 09:37

Robert Cvek
Pavle, Pavle.. trenéři doporučí, nedoporučí. Nalijme si čisté vody, raději vody, než vína, kdo ví, kdo to bude číst. Jsi tak naivní? Já po zkušenostech s Tvým svazem naivní nejsem. Můžeme být desetkrát dobří psát desetkrát dobré články, ale někde budeme jako čerti i kdybychom udělali rozhovor s MC. To, že se někdy někde napíše něco, co není krásné a růžové, se nedá nic dělat. A co se týče mladých, tak mají více rozumu než mnoho trenérů dohromady. Máme děti a víme jak to funguje.
+4 /-2 | 02.08.2022 09:31

Petr Koutný
Pavle - mě je opravdu jedno co trenéři doporučují svým svěřencům číst. Já žijí ve svobodném světě a budu si číst, co budu chtít. Dobrý článek si své čtenáře najde, špatný ne. Dobré stránky si svojí čtenost zaslouží , špatné ne. Hodnotí nás čtenář, ne trenér.
+3 /-2 | 02.08.2022 09:25

Jirikovka@post.cz

Pane inženýre! U těch spamů se bude jednat se u vás o nějakou psychickou obsesi že ve všem musíte vidět spam!

+3 /-2 | 02.08.2022 09:25

Jirikovka@post.cz

Pane Cveku! V dnešním zápase bude záležet,zda šachová štěstěna bude stát na naší straně!

+2 /-4 | 02.08.2022 09:21

Pavel Ch

Petře, to si pleteš s něčím jiným.

 Naopak žijeme v dnešním "moderním" 21. století a musíme se dle toho chovat.  

V tomto oboru se doporučuje vzdělávání všem, rodičům i těm co s dětmi, mládeží pracují.

 Rodiče mají mít přehled, kde děti "surfují".  

Zároveň dobrý trenér přece doporučuje dětem z čeho si mají sami studovat šachy, co je pro věk a úroveň vhodné. A že běží olympiáda, mrkněte, napíše. Ne každé dítě to teď ví.

Pokud rodiče věří trenérovi, kteří s nimi jezdí na turnaje, dělá kempy, soustředění, tak mu věří ve všem.  A nemusí ověřovat, když jim trenér napíše, že se maj dívat na Roberta Cveka na nss. Protože trenérovi věří. Ale důvěra se rychle ztratí. Třeba tím, že jim dají odkaz na článek, pod kterým jsou vulgární slova šachistů. Nebo napadána paní, kterou rodiče i děcka znají jako milou dámu z turnajů mládeže.

  Pak se může rychle obrátit vůči trenérovi, že mu rodiče vyčtou, na co jste dali dětem odkaz, a přestanou mu věřit i v jiných věcech. Co si děti najdsou sami, jejich věc či věc rodičů, jak maj doma nastavena pravidla.  

 Petře, něco si o tom nastuduj, tady nejde o jen šachy, tady jde o pedagogiku. A dobrý trenér by se měl vzdělávat i v pedagogice, psychlogii.

 

 Ostatně  i Tobě psali, jak v Třinci doporučili sledovat Vojtu P. při komentářích repre. Jasně, po 7 dnech každý se 7 hodinami již nevěděl chudák Vojta co říkat a začal říkat, co neměl a snad byl k tomu i vyprovokován. Ty jsi ho pak za to vyhodil. Byly kvůli tomu mezi vámi špatné vztahy, než jste se spojili proti svazu za neodjezd Slovinska. Ale měli problém právě třinečtí trenéři s mnoha rodiči jejich šachové školy, co musely děcka poslouchat jim rodiče vyčítali. A to je přesně to, o čem výše píši.  

+5 /-1 | 02.08.2022 09:19

sarmatam
......mongolci dostanou klepec :-) .....a s těch uzbeků ? ....tam zaboduje jen ten jeden ,asi víme který ? ......zbytek doufám prohrajou a bude veselo :-)........
+2 /-0 | 02.08.2022 09:13

sarmatam
.....8:56......myslíííím.......
+2 /-0 | 02.08.2022 09:09

sarmatam
......supéééééér PK , teď jste mě potěšil tou odpovědí......supéééééér.......
+2 /-0 | 02.08.2022 09:09

Robert Cvek
Myslím si, že dnes nás čeká klíčový zápas, který rozhodne, zda se dostaneme do vyšších atraktivních pater nebo budeme v teplácích sbírat suché větve. Mongolsko je elově dobrý soupeř, ale výsledkově jsou nebezpeční a poznali to včera i Norové s mistrem světa. Čekám tvrdý zápas. Slovensko dnes má super soupeře a jsem moc zvědav jaký boj bude s Uzbekistánem, ale zde jsem pesimista.
+4 /-0 | 02.08.2022 09:07

xdavx x

tak ja bych si ale dovolil souhlasit s V, že neustalý spam Jirikovky tu diskuzi jak zneprehlednuje, tak i degraduje... mene je nekdy vice a u nej bych to videl dvojnasob.

+4 /-4 | 02.08.2022 09:04

Jirikovka@post.cz

Příspěvek 7:06 od pana Pavla CH silně obohatil zejm.videi tento článek! Jen víc takových příspěvků!

+2 /-2 | 02.08.2022 09:02

Jirikovka@post.cz

V to nevím! Ale můžeš být spokojen!

+3 /-0 | 02.08.2022 08:59

Petr Koutný
Vojto - je to k tématu a podle mě to patří sem. Stejně jak my sdílíme články svazu, včetně fotek a pak mi nevadí cokoliv co odkáže na jejich stránky, či Facebook.
+2 /-0 | 02.08.2022 08:56

Petr Koutný
A dodám Pavlovi - ty opravdu žiješ ve světě, kde trenéři doporučují svým žákům co mají číst a oni je poslechnou? To možná fungovalo za komunismu, ale dnes? To opravdu se staví trenéři do polobohů, kteří mají tu moc rozhodovat o svobodách druhých? Ach jo. Možná takto přemýšlí lidé na svazu, ale středověk už skončil.
+4 /-3 | 02.08.2022 08:53

Agent Voňavka

Z jakeho data je to rizeni, Jiriku?

+0 /-2 | 02.08.2022 08:52

Agent Voňavka

Petre, mrkni na komentar dole, cas 7:06  Jestli toto neni reklama, tak uz nevim.

 

+1 /-4 | 02.08.2022 08:51

Agent Voňavka

Jakoze Pavle, ja ji jen poprosil o sdileni a ona byla nevrla. Takova driv nebyla. Jestli narizeno od Martina Petra a jinych clenu te komise, to fakt nevim. Ja nedostavam penize, tak nemusim psat clanky jako jine deti. Napriklad clanky od mladych o Teplicich plne nespisovnych vyrazu, hrubek...To to ta komise neumi ani zkontrolovat? Tady nadavate nad clanky plne chyb od PK, ale pak na svazovych strankach vychazi pravidelne clanky plne chyb. Kdyz uz ta komise pro marketing je, tak at to dela poradne. 

+1 /-4 | 02.08.2022 08:50

Petr Koutný
Pavle - prosím o čem to mluvíš? Vidíš sledovanost těchto článků o olympiádě? Co článek tak 4-5 tis zhlédnutí do 24. hodin. YouTube letí jak raketa. Nemluv mi tady o tom, jak to lidi odradí. Každý má právo na názor, komentář a když to nebude za hranou, ať si píše co chce. Neříkej mi prosím, že tady byl nějaký zbytečný útok na svaz. Byly to fakta, která nikdo nezpochybnil. Dva roky makáme denně na těchto stránkách a nemám pocit, že by to četlo méně lidí. Spíš naopak.
+2 /-1 | 02.08.2022 08:50

Agent Voňavka

Ale ja s LK nemam problem. Jen posledni dobou od ni byla citit nevole neco o mne sdilet. Driv s tim problem nebyl. Snazi se to hrat na vsechny strany, ale kdyz ji neco reknu o sporu se svazem, tak dela, ze ji to nezajima. Me tim padem nezajima, co se o ni pise tady. Kdyz se tak psalo o mne, tak se taky nezastala nijak verejne, tak proc bych se ji mel zastavat verejne ja? At si to taky uzije.

+2 /-1 | 02.08.2022 08:47

Jirikovka@post.cz

V nemusíš mít z dopisu obavy! Řízení je proti tobě zastaveno! Asi tě mají rádi!

+2 /-2 | 02.08.2022 08:46

Pavel Ch

Vojto, já vím o Tvém konfliktu se svazem, ale budeš-li to cpát pod každý článek olympiády a každému, kdo je jen členem jedné komise svazu, nadávat, kazíš tím práci Robertovi a Petrovi.

Psal jsem Ti email, bez odpovědi, co se u Tebe změnilo od Luhačovic a příjemným pokecem s LK.   

+6 /-2 | 02.08.2022 08:43

Agent Voňavka

Vidis Pavle, vy byste vse jen ututlali a mlceli. A ze se svaz chova jak rodinna organizace plna zmrdu ti nevadi. Tak nerikej, co maji druzi delat. To ti vazne neprislusi.

+1 /-4 | 02.08.2022 08:40

Agent Voňavka

Jirikovko, jedu si na radnici skrz tebe prevzit dopis ohledne pokuty. Uvidime, jestli to neco bude a pripadne za kolik. Budu te informovat!

+2 /-1 | 02.08.2022 08:38

Pavel Ch

Vidíš to, Roberte, Petře, to jsem vám psal předevčírem.  

Je škoda, že se pod Tvými krásnými článkami objevují a budou objevovat příspěvky namířené proti svazu. Krom toho vulgární a ještě závadné jinak, co tu nechci rozebírat.  

 Pak holt mnoho slušných, co by tu koment nechalo, si zde neopře ani kolo. A jak jsem psal, rozumní trenéři nemohou doporučit svým žákům na nss sledovat olympiádu.

 Jistě, řekněte, že vy to nepíšete, ale od začátku ta atmosféra proti svazu, způsobena nesmyslným útokem na vedoucí výpravy, tu je a bude. A někteří, i přes své vysoké elo jsou na to velmi chytlaví. Zvlášť, když rádi si mohou přisolit svou polívčičku.   

   Nicméně, je to vaše práce, vašich mnoho hodin, ale o to víc je škoda, že to lidé nedoporučují, nešíří dál. A že tu je většina diskuse ne o výsledcích olympiády, hře reprezentantů, ale vyřizování si účtů se svazem.

+5 /-1 | 02.08.2022 08:37

Agent Voňavka

Pavel Chrz je urcite dobry chlap, ale to jeho obhajovani svazu a Kusove mi neni sympaticke. Furt pise, jak ma ve vsem pravdu jen on a nikdo jiny a pritom to tak neni. Do toho ty ale Jirikovko nevidis. Umim ocenit a pochvalit, ale patolizalstvi neni neco, co v rodine obhajujem. To nam s tatou neni po chuti ani trosku.

+2 /-2 | 02.08.2022 08:35

Jirikovka@post.cz

V ty jsi GM v podsouvání neskutečnosti! Já nesympatizuji s Hitlerem ani s fašisty ,ale sympatizují s panem Pavlem CH,kterého jsem poznal přes NSS! Jako sportovec je mi sympatický ,také je mi sympatické jeho otužování v jezeru Milada! Pro mě je to správný chlap! Jestli jsi V naštvaný na ŠSČR to je tvoje záležitost,ale nemusíš být naštvaný na pana Pavla CH!

+5 /-2 | 02.08.2022 08:30

Agent Voňavka

Jirikovko, takze ti nevadi, ze Pavel Chrz je clenem Stk, ktera neockovane lidi nazyva obcany druhe kategorie? Takze tady priznavas, ze vlastne sympatizujes s nacisty jako je Chrz a Zaruba a dalsi? Takove vyrazy totiz pouzival Hitler. Sympatizujes s Hitlerem ty trotle?

 

+1 /-6 | 02.08.2022 08:18

Jirikovka@post.cz

Pan Pavel CH je v ŠSČR správný člověk na správném místě!

+3 /-1 | 02.08.2022 08:15

Jirikovka@post.cz

To co napsal V v 7:58 jen demonstruje,že reprezentant s takovým morálním kreditem není myslitelný! V je svérázný ale na mezinárodní úrovni to vadí,nevadí to na vesnickém rapidu!

+3 /-1 | 02.08.2022 08:05

Jirikovka@post.cz

V je naštvaný,že dostal distanc! Po jeho posledním vystoupení na Openu Pardubice( 61.místo) svým výkonem přesvědčil šachové odborníky,že na Olympiádě v Chennai by neměl co dělat!

+3 /-1 | 02.08.2022 08:01

Agent Voňavka

ja tu psal jen o nepovolene reklame, kdyz to nechapete, tak si bezte vyhulit ocasy, blbecci :-D

+1 /-7 | 02.08.2022 07:58

Pavel Ch

Vojto, já chápu Tvé naštvání na svaz. Ale zaplevelováním diskuzí s nádavkami všem, co maj se svazem jen trochu něco společného, si nepomůžeš.

Tady se chtěj fanoušci bavit o našich týmech o olympiádě. O Tvém konfliktu se svazem už bylo mnoho v jiných článcích. Ano, i ty naše 2 týmy tam vyslal "ten svaz".

+6 /-1 | 02.08.2022 07:57

Jirikovka@post.cz

Panu Pavlu CH nejde o žádnou reklamu,ani já žádnou reklamu nevidím! Zato,ale vidím,to co šachisty zajímá! Olympiáda je svátek všech sportovců,jak šachistů,tak i ostatních sportovců! Který sportovec z nějakého důvodu se Olympiady nemůže zúčastnit je nešťastný! Ty,ale V budeš výjimka!

+4 /-1 | 02.08.2022 07:54

Agent Voňavka

Ten kapitan zenske repre, co by jinde davno skoncil, ale jen u nas si vesele pokracuje dal? To beru jenom jako dalsi pokus o vtip, Pavliku...

+2 /-3 | 02.08.2022 07:51

Agent Voňavka

Do Indie bych neletel ty magore nikdy. Asi nevis o pravidlech tohoto serveru. Neplacena reklama sem nepatri. Necht si pan Chrz ci svaz zaplati panu Koutnemu a muzou si tu pak sdilet co chteji. Takto ale nemaji narok. Ze ty jsi debil a nechapes to me neprekvapuje, protoze s idioty jako ty je zbytecne vest debatu.

+2 /-6 | 02.08.2022 07:48

Jirikovka@post.cz

Pan CH dělá tento článek zajímavým!

+3 /-2 | 02.08.2022 07:47

Pavel Ch

Právě především pro ty, co fcb nemají,  jsem dal pár výňatků o čem kapitán naší repre žen mluví.

+5 /-3 | 02.08.2022 07:47

Jirikovka@post.cz

V! Ty jsi mi úplně jasný! Je ti líto,že nejsi v Chennai,proto kopeš kolem sebe! Pan CH svým příspěvkem s videí to zde velice oživil,takže od pana Koutného zaslouží pochvalu!

+4 /-2 | 02.08.2022 07:43

Agent Voňavka

No mne je to jedno, je na majiteli stranek, jak se postavi k teto neplacene reklame na jeho serveru. Ja byt jim, tak podporovatele teto neplacene reklamy zablokuji. Takze za me Chrz i Jirikovka ban do odvolani. Ale nejsem majitel, ktery je mekky a necha si srat na hlavu...Skoda.

+2 /-6 | 02.08.2022 07:35

Jirikovka@post.cz

Pane Pavle CH! Perfektní článek s videí! Takových videí více! Rozhodně jste to tady oživil! Na GM Polákovi je vidět,že bojují s klimatem v Indii a to jak venkovním,tak s vnitřní klimatizací! Pane Pavle CH díky!

+3 /-2 | 02.08.2022 07:31

Agent Voňavka

Chrz jen sproste vyuzil toho, ze jeste admini stranek spi a prasknul sem normalne nepovolenou reklamu. To si pis u Jilka, Pavliku, ale ne tady. Ocekavam, ze brzy bude tvuj komentar smazan, resp. si ho smazes sam. Asi zijes na Marsu, jinak si to nedokazu vysvetlit. My rozumnejsi uz davno zadny facebook nemame. Ja, Zilka atd. Takze sorry, ale tvoje reklama nas nezajima. Hezkej den vsem!

+1 /-7 | 02.08.2022 07:19

Pavel Ch

Slováci superyes

Komentuje Tomáš Polák, tučně výňatek co řekl na facebooku, zbytek můj koment.

a) Rozhodčí na úrovni okresu, neznaj třeba 3 opakování pozice. Kdo pamatuje, psal nám vtipné historky rozhodčí z olympiády Láďa Palovský, hodně základních přešmatů rozhodčích. Jenže se to dostalo k hlavnímu arbitrovi a měl Láďa problém.  

b)  Exotické jídlo nemusí sednout, prý Ukrajinci doplatili, .....pokud to nebyla jen výmluva.

c) Klimatizace, už maj někteří problémy (nejmenoval zda naši). Přes 30°C a do 18°C, několikrát denně přechody, říkal. To je jasné, píšu to, že mi vadí i v ČR. Jak jsem byl v Praze, dobíhám v poledne tramvaj a prásk, kosa v ní, venku vedro. Prošel jsem dopředu a naštěstí vpředu byla klimoška na míň.  

d) Pak ještě TP říkal, že ve vlhkosti v poledne je problém ujít 100m, jen prý vedoucí výpravy nemá problém. To je mi jasné, i v tom uběhne kilometry.  Tak kdyby nefungoval inet pro sestavu, jak už se min 2x na olymp. stalo naší repre a pak museli hrát v jiné sestavě, tak se sestavou LK doběhne.   Ke klimošce: Nicméně, jak jsme byli ve Vietnamu MS2008, také všude klimoška, může v těchto zemích s vysokou vlkostí vadit méně. Nejhorší se suchý vzduch z ní a vysoušení sliznice. Tam by to bez ní nešlo, v Indii také ne, ale nemusí být puštěna na 18°C.    

  czech flag Muži, ženy do toho, při výhře by byl zítra před volným dnem atraktivní silný soupeř. Slovákům také fandím.

Facebook svazu a Tomáš Polák

+6 /-2 | 02.08.2022 07:06

Jirikovka@post.cz

Další informace,kdo s kým hraje všech účastníků Olympiády jsou na stránkách Indie!

+3 /-0 | 01.08.2022 22:18

Jirikovka@post.cz

Po 4.kole je naše mužstvo na 19. místě! Včera jsme byli na 26,takže postupujeme dopředu! Ženy jsou na 30. místě!

+2 /-0 | 01.08.2022 22:16

Semod
Gratulace Slovensku k výbornému výkonu a výsledku ... dobrá práca chalani.
+3 /-0 | 01.08.2022 20:28

tiplaik
Jak čtu komentáře o Dánsku, mám dojem, že tam jeli spíš chlastat, než hrát šachy :))))
+2 /-1 | 01.08.2022 19:10

Jirikovka@post.cz

Je obdivuhodné,že Ukrajinci mohou vůbec hrát! Mohou být psychicky úplně rozložení,neboť k vůli válce na Ukrajině mohou mít v ohnisku bojů své příbuzné! Nevíme taky,zda někdo z příbuzných hráče nebyl zraněn nebo zabit!A pak řádně se koncentrovat na partií není možné! Mohou mít také poruchy spánku! Mohou být pod stálým napětím zda se něco jejich příbuzným nestane!

+4 /-3 | 01.08.2022 18:17

sarmatam
.....dneska supér výsledky ?.....i překvápka ? ....to je fájn.......JEN TAK DÁL :-).......
+3 /-0 | 01.08.2022 17:52