Odhalení nových talentů – Závěrečná zpráva z MČR do 8 let 2024

09.04.2024 09:00

V neděli skončilo v Harrachovském Hotelu Fit Fun dvoudenní žákovské MČR do 8 let. Z devítikolových turnajů vzešel nový mistr ČR kategorie H8 a nová mistryně ČR kategorie D8.

148 šachistů se o víkendu zapojilo do tří turnajů hraných v rámci MČR do 8 let. Mistrovské turnaje čítaly 113 dětí a doprovodný OPEN turnaj 35 hráčů. Pořadatelé společně     s hotelem Fit Fun potěšili ubytované hráče MČR, kterým rozdali trička s logem mistrovství. Na doprovodném programu se významně podílelo město Harrachov. Pro hráče zdarma zajistilo hodinovou kouzelnickou show v místním kulturním středisku.

Hotel Fit Fun dokázal uspokojit veškeré ubytovací požadavky účastníků a nad rámec dojednané stravy poskytl bohaté bufetové večeře. Bohužel náročný šachový program neumožnil výlety do krásné okolní přírody, ke kterým počasí vybízelo.

Všechny turnaje se odehráli ve velkém konferenčním sále hotelu. Turnaj řídil hlavní rozhodčí Jan Štich, kterému asistovali Jakub Šulc, Václav Lochman a Milan Jenč. Příliš časté nemožné tahy, kterých se naši nejmenší hráči dopouštěli, zaměstnalo rozhodčí natolik, že od třetího kola zapojili přítomného Jaroslava Roubala. Online přenosy 24 partií stihl zabezpečovat hlavní rozhodčí Jan Štich.

Mistrovství uspořádala z pověření Šachového svazu ČR Šachová škola pat a mat se sídlem ve Mšeně. Ředitelem akce byl Roman Burda. Poděkování za velice ukázněné chování patří naprosté většině rodičů, trenérů a dalším doprovázejícím osobám.

Zahájení i zakončení turnaje proběhlo za účasti starosty města Harrachov pana Tomáše Vašíčka, který dekoroval všechny medailisty.  Hráči na prvních třech místech obdrželi medaile, diplomy, poháry a věcné ceny. Všichni účastníci si pak odnesli již zmiňované triko s logem mistrovství anebo propisku se šachovým motivem. Vyhlášeni byli též nejmladší účastníci v obou mistrovských kategoriích. V doprovodném OPEN turnaji byli vyhlášeni nejlepší chlapec a nejlepší dívka.

Poděkování za obohacení cenového fondu patří společnosti Gambit Masters (Jan Daňhel). Za profesionální fotografie děkujeme panu Davidu Sísovi z Brna.